خودروها پس از تکمیل قطعات، تحویل مشتریان می‌شوند

خودروها پس از تکمیل قطعات، تحویل مشتریان می‌شوندبه گزارش ایران خودرو، «اکبر صادقی» روز سه شنبه در بازدید از نمایشگاه دائمی قطعات خودکفا نشده ساپکو و پارکینگ‌های ایران خودرو افزود: فرآیند تکمیل کاری خودروهای ناقص با سرعت بیشتری در ایران خودرو در حال انجام است و اطمینان می‌دهم با پیگیری وزارتخانه و تلاش خودروسازان به زودی تحویل خودروهای معوقه به روز می‌شود.

وی، مشکل خودروهای دارای کسری قطعه را نبود سرمایه در گردش مناسب برای تولید در خودروسازان و تأمین نشدن برخی قطعات الکترونیکی و ایمنی برشمرد و اظهار داشت: با پای کار آمدن شرکت‌های دانش بنیان، روند بومی سازی قطعات حساس و الکترونیکی خودروها سرعت می‌گیرد.

صادقی خاطرنشان کرد: براساس آمار اعلامی ایران خودرو، این شرکت از هفتم خرداد تاکنون بیش از ۲۳ هزار دستگاه خودرو ناقص را تکمیل کرده و به مشتریان تحویل داده است.

وی توسعه داخلی سازی را تنها راه بقا و ارتقای صنعت خودروی کشور دانست و گفت: در طرح بومی سازی قطعات پیشرفته خودرو که به ابتکار وزیر صنعت، معدن و تجارت شکل گرفته، شرکت ایران خودرو با تیم مدیریتی جدید ساپکو و هم افزایی ایجاد شده بین قطعه سازان گام‌های خوبی برداشته است.

مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صنعت تاکید کرد: در شرایط کنونی انتخابی جز افزایش توان ساخت داخل در خودروسازی و قطعه سازی نداریم و باید خرید قطعه از خارج کاهش یابد.

نیمی از قطعات پژو ۳۰۱ داخلی سازی شد

در ادامه این بازدید «منصور منصوری» مدیرعامل ساپکو اظهار داشت: تلاش برای خودکفایی قطعات در ساپکو به راه افتاده است و در ماه‌های آینده شاهد تولید انبوه قطعاتی که توسط سازندگان ایرانی خودکفا شده خواهیم بود.

وی افزود: به دنبال به حداقل رساندن ارزبری و وابستگی تأمین قطعات هستیم که نتیجه آن کاهش ریسک تامین و تولید خودرو خواهد بود.

منصوری، در زمینه داخلی سازی قطعات محصول پژو ۳۰۱ گفت: از هزار و ۱۲۲ قطعه این خودرو، حدود ۵۶۲ قطعه آن بومی سازی شده است.

مدیرعامل ساپکو از تولید پژو ۳۰۱ تا پایان امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: پلتفرم این محصول مبنایی برای تولید و عرضه چهار خودروی دیگر توسط ایران خودرو خواهد بود.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *