داروخانه های زنجان مستمر نظارت می شوند

داروخانه های زنجان مستمر نظارت می شوند


دکتر جواد تاج کی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به گستردگی داروخانه های استان نظارت های لازم تمامی آنها از سوی بازرسان معاونت غذا و دارو در آن واحد امکان پذیر نیست و بصورت تصادفی انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: بر این اساس حتی در روزهای تعطیل نیز داروخانه های شبانه روزی استان توسط کارشناسان از ابعاد مختلف به ویژه حضور مسئول فنی داروخانه ها بررسی می شود.
تاج کی خاطرنشان کرد: حضور مسئولان فنی داروخانه ها امری لازم بوده و در صورت نبود این فرد باید نسبت به تابلو عدم حضور برای نسخه پیچی اقدام کند.
وی یادآوری کرد: حق فنی داروخانه ها از 2 سال گذشته از مبلغ 22 هزار ریال به 26 هزار ریال افزایش یافته که این مبلغ بابت هر نسخه ای پیچی دریافت می شود.
این مسئول ادامه داد: طی چهار ماهه امسال 123مورد بازرسی از داروخانه ها و علاوه بر آن نیز 10 شرکت دارویی توزیع کننده نیز انجام گرفته است.
وی بیان کرد: طی سال گذشته نیز 400 مورد بازرسی از داروخانه های استان انجام شد که از این تعداد هفت داروخانه داروی قاچاق و 12 داروخانه نیز داروهای از تاریخ گذشته داشتند که نسبت به جمع آوری و انهدام آنها اقدام شد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت گرانفروشی، مشکلات غذایی و آگاهی از کمبودهای دارویی استان موارد را با شماره تلفن 33550100 و 101 مرکز اطلاع رسانی غدا و داروی این معاونت در میان بگذارند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 110 داروخانه دولتی و خصوصی در استان فعال است که از این تعداد حدود 70 داروخانه در شهر زنجان واقع شده است.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *