دانشجویان پزشکی بوشهری درالمپیاد علمی خوش درخشیدند

دانشجویان پزشکی بوشهری درالمپیاد علمی خوش درخشیدند


به گزارش ایرنا، بنت‌ الهدی دشتی روز یکشنبه جمع خبرنگاران افزود: این رقابت‌ها در 2 مرحله به ‌صورت آزمون انفرادی و غربالگری در مناطق 10 ‌گانه آمایشی و آزمون مرحله دوم کشوری برگزار شد که در آزمون مرحله اول 9 نفر از دانشجویان نخبه بوشهر امتیاز لازم برای حضور در مرحله کشوری کسب کردند.
وی بیان کرد: در حیطه‌ کارآفرینی محدثه سهرابی مدال برنز انفرادی و برنز گروهی، در حوزه فلسفه مهرناز ذاکر شهرک و سعید شریفی موفق به کسب مدال برنز انفرادی شدند.
سرپرست تیم المپیاد علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در حیطه‌ علوم پایه شهریار میرزایی موفق به کسب مدال نقره انفرادی و در حیطه فلسفه ادیبه رضایی موفق به کسب دیپلم افتخار مرحله انفرادی شدند.
وی گفت: رتبه‌های اول تا سوم تمام رشته‌ها در مرحله انفرادی و گروهی به‌عنوان استعداد درخشان شناخته و به این برگزیدگان کمک های بلاعوض پژوهشی تعلق می ‌گیرد.
وی افزود: در این المپیاد 540 نفر از دانشجویان مستعد و نخبه در 6 حیطه شامل تفکرعلمی علوم پایه، استدلال بالینی، مدیریت در نظام سلامت، آموزش پزشکی، فلسفه‌ پزشکی و کارآفرینی در زمینه دانشگاه‌های هزاره سوم به رقابت پرداختند.
مدیر استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اهمیت موضوع بسته‌های طرح تحول آموزش پزشکی، این زمینه نیز به رقابت‌های المپیاد اضافه شد.
دهمین المپیاد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور 13 لغایت 16 مردادماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
6047/6043

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *