درمان اختلالات عصبی با دستگاه محرک جدید

درمان اختلالات عصبی با دستگاه محرک جدید


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این دستگاه جدید که WAND نام دارد به صورت خودکار و بی سیم عمل می کند و برای درمان رعشه و تب فلج کننده در بیماران مبتلا به اختلالات عصبی کاربرد دارد.
این دستگاه به محض یادگیری نحوه تشخیص علایم تب یا رعشه می تواند پارامترهای شبیه سازی سیگنال های مغزی را به گونه ای تنظیم کند که مانع حرکات ناخواسته بیمار شود. از آنجا که این سیستم به طور همزمان قابلیت ضبط سیگنال ها و تحریک مغز را دارد و در یک چرخه بسته عمل می کند،قادر است این پارامترها را به صورت آنی تنظیم کند.
محققان در تلاشند تا با توسعه این فناوری امکان تشخیص بهترین شیوه تحریک مغز هریک از بیماران را توسط این سیستم فراهم کنند تا بهترین نتایج ممکن به دست آید.
دستگاه WAND قادر است فعالیت الکتریکی را روی 128 کانال یا از 128 نقطه مغز ضبط کند. این در حالی است که سایر سیستم های بسته حداکثر 8 کانال را ضبط می کنند. محققان در آزمایشات اولیه این دستگاه توانستند حرکات خاص بازوی میمون رزوس را شناسایی کرده و به تاخیر اندازند. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Biomedical Engineering منتشر شده است.
علمی (6)**9259**1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *