دریافت خودسرانه کرایه نقدی رانندگان اتوبوس درونشهری زنجان تخلف است

دریافت خودسرانه کرایه نقدی رانندگان اتوبوس درونشهری زنجان تخلف استرضا عسگری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق مصوبه قبلی tرانندگان اتوبوسرانی مجاز به اخذ کرایه نقدی با نرخ تعیین شده هستند و بیش از آن تخلف محسوب می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون در ارتباط با تخلفات انجام گرفته تعدادی پرونده در تعزیزات استان تشکیل شده و این موضوع نیز از سوی اتوبوسرانی شهرداری نیز در حال پیگیری است.

این مسئول تاکید کرد: موضوع دریافت نرخ خودسرانه نقدی رانندگان اتوبوسرانی از شهروندان تخلف آشکار بوده و برابر ضوابط و مقررات با توجه به تشکیل پرونده ها برخورد لازم انجام می گیرد.

فرماندار زنجان ادامه داد: طی هفته های گذشته نرخ کرایه های ناوگان درون شهری زنجان اعم از تاکسی به ویژه اتوبوس درونشهری صرفاً برای دستگاههای کارتخوان اعلام شد و نقدی مصوبه ای نداشت.

وی اظهار داشت: بر این اساس به شهروندان توصیه می شود در صورت استفاده از ناوگان اتوبوسرانی برای انجام کارهای روزمره خود از دستگاههای کارتخوان استفاده کنند که در این خصوص به اندازه کافی کارت خریداری شده و مشکلی وجود ندارد.

این مسئول ادامه داد: در صورت غیر فعال کردن دستگاههای کارتخوان نیز از سوی رانندگان اتوبوسرانی این موضوع نیز با جدیت پیگیری و برخورد های لازم نیز انجام می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به مهلت ۲ هفته ای فرمانداری به شهرداری برای اجرای خطوط ویژه اتوبوسرانی نیز گفت: خوشبختانه با کارهای انجام گرفته مقدمات اجرای این کار از سوی شهرداری به ویژه رایزنی با اهالی خیایان امام و سعدی انجام گرفته است.

عسگری افزود: بر این مبنا به شهرداری در مدت ۲ هفته فرصت داده شده تا ایستگاههای خط ویژه اتوبوس در محدودهای یاد شده را تعریف وعلاوه بر آن الزاماتی از قبیل پایش تصویری آن، برای کنترل های لازم درعدم توقف ها در ایستگاهها را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود شهرداری طی هفته جاری کار بحث اجرای خطوط ویژه اتوبوسرانی بصورت موقت را آغاز کند و این اقدام بر مبنای مصوبه شورای ترافیک استان بصورت آزمایشی اجرا می شود تا طرح مطالعات جامع نهایی آن پس از تایید نهایی به تصویب برسد.

پیش از این نیز رانندگان اتوبوسرانی زنجان علت دریافت کرایه نقدی بدون توجه به مصوبه آن را مشکلات اقتصادی حاکم و از همه مهمتر افزایش سرسام آور قطعات خودرو اعلام کرده بودند.

۹۶۴۶/‏۸۰۶۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *