دستگاه‌های اجرایی ۱۰ درصد برق البرز را مصرف می‌کنند

دستگاه‌های اجرایی ۱۰ درصد برق البرز را مصرف می‌کنندبه گزارش ایرنا، بهنام بیات روز یکشنبه در همایش «مدیریت مصرف برق یک مسئولیت اجتماعی» که در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق البرز برگزار شد، اظهارداشت: تلاش می‌شود با کاهش سه درصدی مصارف دستگاه‌های اجرایی به اهدافمان در سال جاری برسیم.

وی ادامه داد: مدیریت مصرف برق نیازمند یک رویکرد اجتماعی است که کاهش مصارف انرژی نیازمند مشارکت همگانی می‌باشد.

این مسئول هدف از برگزاری این همایش را استفاده دستگاه‌های اجرایی از وسایل سرمایشی مناسب اعلام کرد و گفت: همایش مذکور به صورت علمی و اجتماعی برگزار شد.

بیات خاطر نشان کرد: در این همایش راهکارهایی ارائه شده تا بتوان بدون خدشه به رفاه و آسایش کارکنان دستگاه‌ها، صرفه جویی در مصرف برق انجام شود.

وی گفت: تلاش صنعت برق بر این است که خاموشی در ساعات پیک مصرف امسال وجود نداشته باشد اما از آنجا که تجهیزات برق ممکن است در دمای بالای ۳۸ درجه تنش داشته باشند امیدواریم با اصلاح الگو و مدیریت مصرف بتوانیم از این پیک بدون خاموشی عبور کنیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در بخشی دیگر از سخنانش با بیان انیکه رشد مصر ف برق در البرز ۸.۶ درصد است، افزود: پیش بینی شرکت توزیع نیروی برق برای مصرف در زمان پیک هفت درصد است.

وی بیان داشت: امروزه استفاده از تجهیزات دیجیتالی والکترونیکی سبب افزایش مصرف برق شده است.

بیات اظهارداشت: تلاش شده آموزش‌های اصلاح الگوی مصرف را در اختیار صنعتگران قرار دهیم تا چرخه صنعتگران بیشتر بچرخد.

این مسئول میزان مصرف برق صنایع استان البرز را ۳۵ درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین برق استان توسط صنایع مصرف می‌شود.

در این همایش یک روزه که شمار زیادی از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان البرز حضور داشتند از طرح‌های سامانه پایش و کنترل بار شرکت توزیع نیروی برق البرز رونمایی شد.

شرکت توزیع برق استان البرز یک میلیون و ۳۲۵ هزار مشترک دارد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *