دشمن شناسی و سازش ناپذیری امام خمینی (ره)

دشمن شناسی و سازش ناپذیری امام خمینی (ره)


به گزارش خبرنگار ایرنا، شناخت دشمن، بصیرت افزایی، دوری از هیجان زدگی و معرفی آسیب‌هایی که از استکبار به جامعه اسلامی می‌رسد از اولویت‌های حکومت داری در دیدگاه بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی است.

ایشان از همه راه‌ها و شیوه‌های نفوذ و تسلط دشمن بر کشور اطلاع و حساسیت داشت و بر تربیت نیروی انسانی همراه با بصیرت افزایی تاکید می‌کردند.

بنیانگذار کبیر انقلاب معتقد بود که میل به سلطه جویی و احساس کاذب خودبرتربینی، از مهم‌ترین عوامل پی ریزی توطئه دشمنان علیه دنیای اسلام است و از شناخت کامل آن به عنوان راهکاری برای دفع توطئه یاد کرد.

دشمن از دیدگاه امام راحل، افراد و سیاستمدارانی هستتند که مسیری غیراز اسلام را انتخاب می‌کنند و برای شکست نظام اسلامی به هر ترفندی دست می‌زنند.

**از زاویه نفوذ در برابر دشمن ایستاد

چنانچه یک استاد حوزه و عضو هیأت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: امام خمینی (ره) مقام استعمار، استکبار و استبداد را شکست و روح امید را در دل مستضعفان جهان و ملت ایران دمید.

محمدنبی احمدی با تاکید براینکه دشمن شناسی یکی از اولویت‌های امام راحل است، ادامه داد: ایشان همواره براین عقیده بودند که باید دشمن را شناخت و نباید فریب حیله او را خورد، همواره باید هوشیار بود براینکه دشمن از چه روزنه‌ای می‌تواند ورود پیدا کند تا بتوان از آن زاویه در برابر دشمن ایستادگی کرد.

**برخورد صریح و بی پرده امام راحل در حکومت داری

این استاد معارف و الهیات ادامه داد: یکی از نکات ویژه در زندگی امام راحل صراحت لهجه و بیان ایشان بود که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از به کاربردن جملات دوپهلو و در نظرگرفتن مراعات، استفاده نمی‌کرد.

نبی احمدی یادآور شد، ایشان نه تنها در برخورد با دشمنان بلکه در نصیحت کردن دوستان برهمین روند عمل می‌کرد و افرادی که سال‌ها دوستانه در کنار حضرت امام بودند اگر مرتکب اشتباه می‌شدند امام (ره) آن اشتباه را صریح به آنان گوشزد می‌کرد.

**نقش اسلام گرایانه دشمن را باور نکنیم

این عضو هیأت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه یادآور شد، امام خمینی (ره) می‌فرمود حتی اگر آمریکا جمله مقدس «لااله الاالله» را بر زبان بیاورد نباید این جمله را قبول و باور کنیم که این نگاه دشمن شناسی امام (ره) در حکومت داری بود.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد، امام (ره) برای مقام و حکومت کردن نیامده بود، بلکه همه وجودش در عشق به اسلام، قرآن و ائمه اطهار (ره) ذوب شده بود و برخورد بسیار شجاعانه ای با دشمن داشت و ذره‌ای ترس آن هم در شرایطی که از هیچ تسهیلاتی برخوردار نبودیم در وجود امام (ره) دیده نشد.
 

**هیجان زدگی با شخصیت امام (ره) بیگانه بود

نبی احمدی اضافه کرد: این روح دشمن شناسی و همراهی ملت با امام (ره)، یاری خداوند متعال در شکست دشمنان در حوادثی همچون طبس، کودتای همدان و غیره را به دنبال داشت.

وی گفت: امام (ره) هیچگاه دچار هیجان زدگی نمی‌شد و مصداق‌های قرآن در وجود ایشان بود.

**امام خمینی (ره)، مردبزرگ تاریخ اسلام

در ادامه رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به ایرنا گفت: امام خمینی (ره) لغزشگاهها، ضعف‌ها و خطرات ناشی از نفوذ و سلطه دشمن از همه زوایا را به خوبی شناخت و معرفی کرد.

عباس سروری، معتقد است، امام خمینی (ره) پس از پیامبر از برجسته‌ترین و بی نظیرترین شخصیت‌های دنیای اسلام در بعد دشمن شناسی است.

وی یادآور شد، ایشان به شایستگی دشمنان را شناخته، معرفی کرده و با دسیسه آنان مقابله و ایستادگی کرده است، امام خمینی (ره) شخصیت برجسته تاریخ است که آیندگان نیز از وی به عنوان مرد بزرگ تاریخ یاد خواهند کرد.

**تشریح همه جانبه خطرات دشمن برای دنیای اسلام

سروری ادامه داد: امام خمینی (ره) در معرفی چهره زشت دشمنان اسلام موفق عمل کرده و آیندگان پس از آشنایی با این شخصیت غبطه خواهند خورد که کاش در این تاریخ از انقلاب در کنار ایشان بودند.

وی اضافه کرد، امام (ره) همه جوانب خطرات آمریکا و اسرائیل برای دنیای اسلام را رصد و تشریح کرده و آگاهی و بصیرت داده و تاکید کرده که لحظه‌ای نباید از مکر آنان غافل باشیم و امروز شاهد عظمت وی در دنیای اسلام هستیم.
 

**تاسی امام خمینی (ره) از فرهنگ عاشورایی در سیاستمداری

مسؤول بسیج رسانه استان کرمانشاه هم به ایرنا، اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران یک تغییر معنوی و الهی را در دنیای اسلام و جهان ایجاد کرد و با پایه گذاری انقلاب اسلامی، به مظلومان دنیا امیدبخشی و به دشمنان و استکبار هراس بخشی را اعطا کرد.

حسن موحد افزود: امام خمینی (ره) با پایه گذاری اندیشه‌های ناب اسلامی، جریان مقاومت در برابر دشمنان را رقم زد تا مظلومان در یک جبهه و جریان مقاومت گرد هم آیند.

وی معتقد است، امام خمینی (ره) دارای شخصیت الهی و معنوی بود که اندیشه‌های اسلامی و عاشورایی را با شجاعت و سازش ناپذیری و به دور از هیجانات با استقامت و تکیه بر پروردگار، دنبال کرد.

موحد ادامه داد: امروز نام امام خمینی (ره) بر جهان بشریت با شخصیت بزرگی که اندیشه‌های ناب اسلام را پیاده کرد تبدیل شده است و بیداری و استقلال بسیاری از کشورها مرهون اندیشه‌های ایشان است.

وی ادامه داد: امام راحل در همان آغاز نظام نوپای انقلاب اسلامی با شعار نه شرقی و نه غربی به ملت آموختند که به جز تکیه بر خدا به هیچ قدرتی نباید تکیه داشت.

موحد یادآور شد، با پیروی از این مسیر امروز جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۴۰ سال به قدرت معنوی و تأثیرگذاری در بسیاری از حوزه‌ها تبدیل شده و امروز استکبار در برابر این نظام مستاصل و درمانده شده است.

وی ادامه داد: امام راحل در دورانی که آمریکا در اوج قدرت بود فرمود که این استکبار هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، چه برسد به امروز که آمریکا در برقراری امنیت و داشتن پایگاه‌های قدرت ناتوان شده و به دلیل پیروی از سیاست امام راحل و حرکت در مسیر ولایت فقیه، صدای شکستن استخوان آن به گوش می‌رسد.

گزارش از زهره کریم زاده

۷۴۶۰/۸۰۶۶

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *