دغدغه اصلی موسسه رازی ایجاد آمادگی برای مقابله با شرایط آینده است

دغدغه اصلی موسسه رازی ایجاد آمادگی برای مقابله با شرایط آینده است


به گزارش ایرنا، دکتر علی اسحاقی روز شنبه در نشست هم اندیشی با اعضای گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم که در موسسه رازی برگزار شد، تغییر رویکرد مسئولان تصمیم گیر به حوزه واکسن را یک ضرورت دانست و افزود: کمک به حل چالش های موسسه رازی تلاش به منظور حفظ منافع ملی است.
وی اظهار داشت: موسسه رازی ظرفیت های فراوانی برای تولید و تحقیقات کاربردی دارد که می تواند  علاوه بر تامین نیازهای کشور در زمینه واکسن و فرآورده های بیولوژیک، از خروج ارز نیز جلوگیری کند.
وی افزود: با وجود همه مشکلات، تولید در این مجموعه ادامه دارد و این کار ارزشمند و بزرگی است که با همت عالی تک تک همکاران ما در موسسه رازی انجام می شود.
رئیس موسسه رازی با اشاره به اینکه به رغم مشکلات متعدد اما طبق برنامه ای هماهنگ با سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلی برای تامین واکسن نداریم و نخواهیم داشت، تاکید کرد: موسسه رازی از دیرباز جایگاهی برجسته نه تنها در کشور که در منطقه و دنیا داشته و از قدیمی ترین مجموعه های واکسن ساز دنیا است اما متاسفانه با بی مهری از سوی تصمیم گیران روبه رو بوده و ظرفیت های واقعی آن مغفول مانده است.
وی با بیان اینکه احیای جایگاه واقعی موسسه رازی مستلزم حمایت مسئولان ارشد کشور است، تصریح کرد: امروز بیش از هر چیز به تغییر رویکرد مسئولان و نهادهای تصمیم گیر و تاثیر گذار کشورمان نیازمندیم تا اهمیت و ضرورت حفظ موسسه رازی را به درستی درک کنند.
رئیس موسسه رازی کمک به حل چالش های این مجمول چالش های این مجموعه را برای حفظ منافع ملی عنوان کرد و افزود: دست همه افرادی را که برای حفظ سرمایه های کشور و تامین سلامتی مردم تلاش می کنند به گرمی می فشاریم و با وجود تنگناهای موجود اما با عزمی راسخ به راهمان ادامه می دهیم.
در نشست هم اندیشی اعضای گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علم و رئیس موسسه رازی ظرفیت ها، چالش ها و برنامه های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست دکتر محمد وجگانی رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران، دکتر محمد قلی نادعلیان مدیر بخش دامپزشکی فرهنگستان، دکتر عباسعلی مطلبی عضو فرهنگستان علوم و سایر اعضای گروه دامپزشکی این فرهنگستان حضور داشتند.
تبیین ضرورت و اهمیت وجود موسسه رازی به عنوان مجموعه ای تاثیرگذار و نقش آفرین در عرصه سلامت، نیاز گسترده به واکسن های کارآمد، وضعیت کنونی واکسن سازی و پیش بینی آینده این صنعت در دنیا، شرایط صنعت واکسن در ایران، ارائه راهکار برای استفاده بهینه از ظرفیت ها و تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد مقامات ارشد کشور به حوزه واکسن از جمله مباحثی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *