دمشق: خروج نظامیان بیگانه برای بهبود شرایط انسانی در سوریه ضروری است

دمشق: خروج نظامیان بیگانه برای بهبود شرایط انسانی در سوریه ضروری استبه گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (ساناالجعفری این سخنان را در جلسه شورای امنیت بیان کرد

وی تصریح کرد، مقابله با دخالت‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی بیگانگان در امور داخلی سوریه می‌تواند شرایط انسانی در این کشور را بهبود بخشد.

وی خواستار احترام کشورها به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و لغو تمامی اقدامات یکجانبه و پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در خاک این کشور شد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بار دیگر تاکید کرد: دولت دمشق از هیچ کوششی برای کمک به سوری‌ها و خدمات رسانی در جهت پیشرفت، بازسازی و آبادانی کشور پس از اقداماتی که تروریست‌ها در سوریه برجای گذاشته اند، فروگذار نخواهد کرد.

الجعفری افزود: دولت دمشق نمی‌تواند بیکار بنشیند و دست به اقدامی نزند، درحالی که تروریست‌ها یکی از مناطق سوریه را اشغال کرده اند و از اهالی آن به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

وی با انتقاد از برخی کشورهای حامی تروریست در سوریه گفت: سرمایه گذاری در مورد تروریسم برای برخی کشورها از تلاش در جهت توسعه پایدار و ممانعت از درگیری و گسترش سلاح کشتار جمعی اهمیت بیشتری دارد.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *