دومین بیمار مبتلا به آبله میمونی در انگلیس قرنطینه شد

دومین بیمار مبتلا به آبله میمونی در انگلیس قرنطینه شد


به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا، مقام‌های وزارت بهداشت انگلیس می‌گویند این دومین بیماری است که ظرف سه روز گذشته به بیماری آبله میمونی مبتلا شده و تحت درمان قرار دارد. او که با هواپیما از غرب آفریقا وارد انگلیس شد اولین بار در بیمارستان بلکپول ویکتوریا بستری شد.
بیماری نادر آبله میمونی روز جمعه برای نخستین بار در انگلیس مشاهده شد. این بیماری عفونی ویروسی، در یک تبعه نیجریه ساکن در پایگاه نیروی دریایی کورنوال در شمال انگلستان تشخیص داده و متعاقباً به بیمارستان رویال فری منتقل شد.
طبق اعلام وزارت بهداشت انگلیس، بیماری آبله میمونی به‌سادگی منتقل نمی‌شود و طی چند هفته بهبود می‌یابد اما در برخی بیماران عوارض شدیدی را به همراه دارد.
علائم اولیه این بیماری، تب، سردرد، درد عضلات، کمردرد، ورم غدد لنفاوی، احساس سرما و خستگی گزارش‌شده است. سپس تاول‌ها پدیدار می‌شوند که عموماً ابتدا صورت و سپس سایر قسمت‌های بدن را درگیر کرده، پس از مدتی به زخم تبدیل‌شده و درنهایت از پوست جدا می‌شوند.
وزارت بهداشت انگلیس تصمیم دارد به‌عنوان اقدامی پیشگیرانه با مسافران هواپیمایی که بیمار نیجریه‌ای در آن به انگلستان سفرکرده تماس گرفته و از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کند.
این وزارت خانه با اشاره به این نکته که دو بیمار یادشده ارتباطی با یکدیگر نداشتند، شیوع سریع این بیماری ظرف مدت سه روز را یک امر غیرعادی نلقی می‌داند. بااین‌حال گفته می‌شود که احتمال ابتلا به این ویروس از طریق قرار گرفتن در اماکن عمومی اندک است.
ویروس عامل این بیماری از گروه ویروس‌های آبله بوده، اولین بار در میمون مشاهده‌شده است. این ویروس در مرکز و غرب آفریقا متمرکزشده و به‌سادگی منتشر نمی‌شود.
دکتر ‘مایک بیدزوورث’ مسئول بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان سلطنتی شهر لیورپول گفته است که اقدامات پیشگیرانه از سوی مسئولین بیمارستان اعمال‌شده و در حال حاضر خطری متوجه کارکنان و سایر بیماران نمی‌باشد.
شبک**اروپام ** هـ ن **1392

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *