رئیس اتاق بازرگانی: صادرکنندگان سمنان ۵۶ میلیون دلار ارز آوری داشتند

رئیس اتاق بازرگانی: صادرکنندگان سمنان ۵۶ میلیون دلار ارز آوری داشتندعلی اصغر جمعه ای عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی جمعی از صادرکنندگان سمنان در سالن جلسات اتاق بازرگانی استان، افزود: از نظر ارزی میزان صادرات واحدهای صنعتی استان سمنان در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دستکم ۵۰ درصد افزایش یافت.
وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه دست کم ۱۳۰ واحد صنعتی صادرات محور در سمنان فعال است اما در سال گذشته تنها ۱۰ واحد در این بخش از بانک توسعه صادرات ایران تسهیلات دریافت کردند.
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد: حمایت از بنگاه های اقتصادی صادرات محور رمز توسعه و رونق تولید در سمنان است و باید از ظرفیت این واحدهای صنعتی برای ایجاد اشتغال پایدار در استان نهایت بهره را برد.
جمعه ای خاطر نشان کرد: ۹۹ درصد از واحدهای صنعتی استان سمنان با مشکل سرمایه در گردش و نقدینگی مواجه هستند که با برنامه ریزی اصولی باید برای رفع این چالش بیش از پیش تلاش کرد.
وی تصریح کرد: حمایت از واحدهای صنعتی به عنوان رکن اساسی رونق تولید باید مدنظر مسئولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد و حمایت از این واحدها مستمر و بی وقفه ادامه یابد.
وی اضافه کرد: بانک های عامل استان با برنامه ریزی اصولی از واحدهای صنعتی سمنان حمایت های همه جانبه ای داشته باشند و با هم افزایی دولت و بخش خصوصی می توان توطئه های استکبار جهانی را خنثی کرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: بخش قابل توجهی از تاثیر فشارهای خارجی بر روی بخش صنعت است که باید با رفع مشکلات داخلی کشور را از مصیبت های تحریم در امان نگه داشت.
در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان دست کم ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *