رئیس فدراسیون بدمینتون: کسب سهمیه المپیک برای ما دور از دسترس نیست

رئیس فدراسیون بدمینتون: کسب سهمیه المپیک برای ما دور از دسترس نیستمحمدرضا پوریا روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: امروز در هیات رئیسه فدراسیون بدمینتون برنامه های بسیاری را از جمله برنامه های پیش رو جهت برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در استان ها و شهرستان ها بررسی کردیم. همچنین مهم ترین برنامه پیش روی ما المپیاد پسران و دختران است که با هماهنگی وزارت ورزش در قزوین و زنجان برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای ما به وسیله ثریا آقایی خیلی اهمیت دارد. ثریا آقایی و ثمین عابد خجسته با رنکینگ ۱۵۰ و ۱۷۵ و امیر جباری با رتبه ۲۵۰ اکنون در مسابقات مختلف بین المللی شرکت می کنند و امیدواریم که دست کم ثریا آقایی سهمیه المپیک را بدست بیاورد.

رئیس فدراسیون با اشاره به برگزاری مسابقات جوانان آسیا از تلاش برای اعزام ۲ ورزشکار به این مسابقات خبر داد و افزود: همچنین مسابقات قهرمانی جوانان جهان شهریورماه در روسیه و مسابقات غرب آسیا اواخر مهر ماه در اردن پیش رو داریم که هم دختران و نیز پسران ایران به این مسابقات اعزام خواهند شد.

وی یادآور شد: امسال در جلسه ای در چین توانستم مسئولیت کمیته قوانین و مقررات آسیا را به عهده بگیرم و عضو هیات رئیسه بدمینتون آسیا شوم. البته برنامه های بسیاری برای پیشرفت بدمینتون ایران در نظر گرفته ام. همچنین از الان برای تعیین شهر میزبان تورنمنت بین المللی فجر در حال برنامه ریزی هستیم. به دلیل آنکه این مسابقات در آستانه بازی های المپیک ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد، بیش از ۳۰ کشور در آن حضور خواهند یافت.

پوریا افزود: حسن بزرگزاد و گلناز فائزی ۲ مربی ایرانی برای حضور در دوره داوری سطح ۲ آسیا به مالزی اعزام می شوند. گرچه اکنون ۶ مربی بین المللی سطح ۲ در آسیا داریم. همچنین فریبا مددی نائب رئیس فدراسیون نیز به عنوان سرداور، مسابقات هند را قضاوت خواهد کرد.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *