راهنمای بالینی درمان زخم پای دیابتی تدوین شد

راهنمای بالینی درمان زخم پای دیابتی تدوین شد


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر پروین منصوری روز یکشنبه در نشست خبری پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت افزود: راهکار درمان بین المللی در این زمینه وجود دارد اما هر کشوری باید براساس امکانات موجود، شیوع زخم، وضعیت مالی و داروهای موجود، دارای راهنمای بالینی بومی سازی شده، باشد.
وی، یکی از کارهای خوب پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران که در بیمارستان شریعتی انجام شده را بومی سازی این کار اعلام کرد و گفت: این کار از 2 سال قبل آغاز شده و امسال در این کنگره رونمایی می شود.
دبیر علمی بخش بالینی پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت اظهار داشت: رونمایی نرم افزار شناسایی بهبود زخم و مدیریت هم در این کنگره در روز چهارشنبه ( 4 مهر ماه) انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد که متخصص پا در کشورهای اروپایی و آمریکا وجود دارد اما در کشور ما متخصصی که بیماری های پا را شناسایی می کند، وجود ندارد. افرادی که دچار مشکلات پا از جمله زخم پا شدند نیاز به مراقبت های خاصی دارند.
منصوری ادامه داد: آمارهای جدید نشان می دهد که در هر یک دقیقه در دنیا یک بیمار دیابتی به دلیل زخم پای دیابت، پای خود را از دست می دهد و این آمار تاسف باری است و می شود خیلی از آنها پیشگیری کرد.
وی به افزایش تعداد مقالات علمی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: نسبت به سال گذشته مقالات ارسالی به دبیرخانه این کنگره 40 درصد رشد داشته است.
منصوری ادامه داد: 220 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شدهد که 110 مقاله آن پذیرفته شده و از این تعداد ، 53 مقاله به صورت سخنرانی و بقیعه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.
دبیر علمی بخش بالینی پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت گفت: از مجموعه مقالات پذیرفته شده 65 درصد مربوط به علوم پایه بودند و بقیه هم در قسمت علوم بالینی بودند.
پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت از 4 تا 6 مهرماه با حضور محققان ایرانی و خارجی در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد.
علمی ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *