راه اندازی پژوهشگاه رویان همدان30 میلیارد اعتبار می خواهد

راه اندازی پژوهشگاه رویان همدان30 میلیارد اعتبار می خواهد


به گزارش ایرنا، اکبر اسدی روز سه شنبه در دیدار رییسان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان با استاندار همدان اظهار داشت: نخستین پژوهشگاه رویان آماده بهره برداری است و نیاز به حمایت مدیریت ارشد استان داریم.
وی اضافه کرد: ساختمان این پژوهشگاه بدون بودجه دولتی احداث شده و مجوزهای لازم نیز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است.
اسدی بیان کرد: حتی نیروی تخصصی و بومی نیز تامین شده و تنها دغدغه موجود تجهیزات است.
وی افزود: متاسفانه افزایش قیمت تجهیزات سبب شد تا توان خریداری را نداشته باشیم و در این بخش نیاز به حمایت استاندار داریم.
اسدی با اشاره به اهمیت راه اندازی این پژوهشگاه گفت: پژوهشگاه رویان به عنوان مرکز جراحی محدود با هدف ارائه خدمات درمانی به زوج‏‌های نابارور و پژوهش و آموزش در زمینه علوم باروری و ناباروری است.
رییس جهاد دانشگاهی همدان خاطرنشان کرد: این پژوهشگاه می تواند مرکز جامع زنان شود و امیدواریم با حمایت مسئولان ارشد استان شاهد بهره برداری از این طرح مهم علمی پزشکی باشیم.
پژوهشگاه رویان هشتم خرداد ماه سال 1370 توسط زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از پژوهشگران و همکارانش در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران تاسیس شد.
این پژوهشگاه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی و نیز درمانی خود را در قالب سه پژوهشکده و دو مرکز خدمات تخصصی مرکز درمان ناباروری و مرکز سلول درمانی با راهبرد از علم تا کاربرد انجام می ‌دهد.
7520/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *