رضایت اولیا در ثبت نام دانش آموزان البرزی لحاظ شود

رضایت اولیا در ثبت نام دانش آموزان البرزی لحاظ شودبه گزارش ایرنا، سالار قاسمی روز سه شنبه در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش البرز اظهارداشت: این روزها ثبت نام دانش آموزان یکی از دغدغه‌های اولیا را در استان تشکیل می‌دهد که باید به آن توجه کامل داشت.

وی خاطرنشان کرد: در صورت نبود امکان انجام فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس ضرورت دارد اولیای دانش آموزان در این رابطه به خوبی توجیه شوند.

وی با بیان اینکه بهترین مدرسه برای هر دانش آموز، همان مدرسه نزدیک در محل سکونت است، اضافه کرد: شیوه نامه ثبت نام در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به همه مدارس البرز ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید همانند سال‌های گذشته شاهد رشد جمعیت دانش آموزی در این استان هستیم که ضرورت دارد پیش بینی‌های لازم در این خصوص با هدف سازماندهی مطلوب دانش آموزان در کلاس‌های درس و نیروی انسانی مورد نیاز در مدارس انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید شاهد بازنشستگی تعدادی از فرهنگیان در استان خواهیم بود، اضافه کرد: آموزش و پرورش البرز تا مهر آینده شاهد ورود فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و قبول شدگان آزمون‌های استخدامی نیز می‌باشد.

وی در ادامه به تبیین برنامه‌های آموزش و پرورش در در قالب پروژه مهر پرداخت و افزود: برای سازماندهی فعالیت‌های مربوط به شروع سال تحصیلی جدید، کمیته‌های شش گانه پروژه مهر در آموزش و پرورش استان البرز تشکیل شده است.

قاسمی سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران مدارس را از دیگر برنامه‌های اولویت دار آموزش و پرورش البرز برشمرد و گفت: طرح سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران مدارس در هفت استان کشور از جمله البرز اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری آزمون و مصاحبه مدیران مدارس باید بر اساس برنامه زمان بندی شده و با دقت انجام شود، عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی از دیگر مسائل مهمی است که باید در مدارس البرز به آن توجه کنیم.

در این نشست اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش البرز به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون سال تحصیلی آینده بر حسب وظایفی که بر عهده دارند، پرداختند.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز و حدود ۲۵ هزار معلم دارد.

۲۸۱۹/۶۹۹۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *