رهاوردی دیگر از طرح تحول سلامت در ملایر

رهاوردی دیگر از طرح تحول سلامت در ملایر


به گزارش ایرنا، جرقه تحول در حوزه بهداشت و درمان ملایر با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شهرستان رقم خورد که این سفر دستاوردهای بسیار خوبی از جمله راه اندازی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی، کلینیک تخصصی و ایجاد مرکز آنژیوگرافی به همراه داشت.
به دنبال این دستاوردها، تکمیل و تجهیز اورژانس، تکمیل هتلینگ بیمارستان امام حسین(ع)، اتاق عمل و بخش 34 تختخوابی این بیمارستان، تکمیل و تجهیز مرکز غربالگری و تجهیزات بیمارستان مهر، تکمیل و راه اندازی مرکز آنژیوگرافی، مساعدت برای بیمارستان خیرساز ملایر و توسعه کمی و کیفی بیمارستان های این شهر از جمله رهاوردهای سفر معاون وزیر بهداشت به این شهرستان بود.
این شهرستان در حال حاضر با دارا بودن سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی و یک کلینیک تخصصی معین جنوب استان همدان در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی است و حدود 30 درصد بیماران از شهرستان های همجوار در جنوب استان از خدمات درمانی ملایر بهره مند می شود.
به همین منظور نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در جریان بازدید معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تصویب ملایر به عنوان مرکز درمان جنوب استان همدان و اختصاص تجهیزاتی متناسب با این عنوان به این شهرستان شد.
محمد کاظمی ملایر را در انجام کارهای خیر دارای سابقه درخشانی دانست و افزود: این شهرستان در زمینه وجود خیران سلامت سرآمد استان همدان است.
وی با اشاره به سفر وزیر بهداشت به ملایر، ایجاد مرکز آنژیوگرافی را یکی از مطالبات این سفر عنوان و بیان کرد: در این سفر دکتر قاضی زاده هاشمی دستور اجرایی شدن این مرکز را داد و در جلسه اخیر نمایندگان مجلس با وزیر بهداشت، مقرر شد هر چه سریعتر این مرکز با کمک دانشگاه علوم پزشکی همدان راه اندازی شود.
کاظمی تکمیل و راه اندازی اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر را از دیگر درخواست ها و نیازهای ضروری این شهرستان برشمرد و افزود: در حال حاضر اورژانس در چهار طبقه با هشت هزار مترمربع زیربنا در حال احداث است.
وی با بیان اینکه امسال چهار میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار برای اورژانس اختصاص یافت، از معاون وزیر بهداشت و درمان درخواست کرد: در راستای سرعت بخشیدن به روند ساخت و تکمیل اورژانس ملایر اقدام شود.
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم همچنین جذب رادیولوژیست در بیمارستان امام حسین(ع) و تخصص و فوق تخصص های مختلف در رشته های خون، ماتورولوژی در کلینیک تخصصی فخریه و سایر تخصص ها، تجهیز مرکز غربالگری و اورژانس بیمارستان مهر ملایر از دیگر درخواست های مردم این منطقه عنوان کرد.
کاظمی گفت: با توجه به حضور پررنگ خیر ملایری در ساخت بیمارستان 96 تختخوابی در روستای گوراب، انتظار داریم وزارت بهداشت و درمان حمایت های لازم برای ساخت این بیمارستان را طبق قول مساعد وزیر بهداشت به عمل آورد.
وی تامین تجهیزات بیمارستان امام حسین(ع) را قابل توجه دانست و تاکید کرد: بخش 34 تختخوابی این بیمارستان نیز به صورت هتلینگ اجرا و تکمیل شود.
کاظمی از معاون وزیر بهداشت در زمینه تامین ست ویدئو آندوسکوپ در بیمارستان امام حسین(ع)، متخصص در رشته های نورولوژی و مغز و اعصاب در بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی درخواست کمک کرد.
وی همچنین دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را از موفق ترین، پرکارترین و دلسوزترین اعضای کابینه دولت تدبیر و امید ارزیابی کرد و افزود: تحول در حوزه بهداشت و درمان و سلامت کشور قابل تقدیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اشاره به انجام خدمات شایسته از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون در این استان گفت: در حوزه هایی همچون زیرساخت ها، تجهیزات و گسترش خدمات بهداشتی و درمانی شاهد تحول های عظیمی هستیم، اما هنوز کمبودهایی وجود دارد.
حبیب الله موسوی بهار بیان کرد: در حوزه فوریت های پزشکی متوسط عملکرد آمبولانس های استان حدود 600 هزار کیلومتر بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت، هم اکنون بیش از 60 دستگاه آمبولانس به فوریت های استان همدان اضافه شده است.
وی با اشاره به هزینه کرد میلیاردها ریال در حوزه بهداشت و درمان، رضایت مندی مردم از عملکرد این حوزه را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از 350 هزار مترمربع ساخت و ساز در دانشگاه علوم پزشکی همدان داشتیم که بخش قابل توجهی از آنها در ملایر انجام شده است.
موسوی بهار با بیان اینکه طرح های بسیاری در این استان و شهرستان در حال ساخت است، ابراز امیدواری کرد: بهره برداری از طرح های در دست ساخت شهرستان ملایر و بیمارستان خیرساز، در بهره مندی مردم ملایر و شهرستان های همجوار و حتی گردشگر سلامت داخلی و خارجی اثرگذار است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر نیز بیان کرد: بیمارستان 96 تختخوابی خیرساز ملایر با مساحت 30 هزار مترمربع در دست احداث بوده و قرار است خیر ملایری سالیانه 40 میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه کند.
محسن ترکاشوند افزود: تاکنون برای تملک زمین، اجرای فونداسیون و مراحل اولیه ساخت این بیمارستان، بیش از 50 میلیارد ریال توسط خیر ملایری حاج حسن توکلی هزینه شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: در بازدید امروز معاون وزیر بهداشت و درمان از روند ساخت بیمارستان 96 تختخوابی ملایر، وزارت بهداشت و درمان پس از تایید، مجوزهای لازم برای ساخت و تکمیل این بیمارستان را ارایه کند.
ترکاشوند گفت: برای تکمیل و بهره برداری از مرکز آنژیوگرافی و اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر نیز دستور مساعدت های لازم از سوی معاون وزیر بهداشت و درمان صادر شد.
به گزارش ایرنا، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه از روند ساخت بیمارستان 96 تختخوابی خیرساز ملایر و بخش های مختلف بیمارستان های امام حسین(ع) و مهر این شهر بازدید و تصمیم های لازم برای توسعه کمی و کیفی این مراکز اخذ شد.
ملایر دارای 2 بیمارستان دولتی امام حسین(ع) و مهر با 260 تخت فعال و بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی با 150 تخت فعال است.
7528/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *