روزه داری حجم شیر مادر را کم نمی کند

روزه داری حجم شیر مادر را کم نمی کند


دکتر فریدون عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: بعد از شش ماهگی که کودک شروع به مصرف غذا می کند، روزه داری مادر مشکلی ایجاد نمی کند.
وی اظهار داشت: قبل از شش ماهگی که نوزاد فقط از شیرمادر استفاده می کند، در صورتی که مادر رژیم غذایی مناسب را رعایت کند و به اندازه کافی شیر داشته باشد، روزه داری مضر نیست.
عزیزی ادامه داد: در صورتی که مادر علاوه بر نداشتن بیماری، تغذیه را به نحوی رعایت کند که وزن کافی در زمان بارداری داشته باشد، کمبودهایی مانند مواد غذایی و ویتامین ها هم نداشته باشد، به نظر می رسد روزه داری تاثیر سویی بر جنین ندارد.
وی بر لزوم آشنایی بیشتر پزشکان با موارد روزه داری، گفت: بیشتر تحقیقات در زمینه سلامت و روزه داری در 20 سال اخیر انجام شده، ممکن است برخی از پزشکان ما اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشند، لذا پیشنهاد می شود که وزارت بهداشت در دانشگاه ها حداقل یک یا 2 واحد درسی در مورد اثرات روزه داری و سلامت بگنجاند.
رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: این کار باعث می شود تا افراد با فواید و مزیت علمی روزه داری آشنایی بیشتری پیدا کنند.
وی ادامه داد: به انجمن های علمی پزشکی توصیه داریم که در جلسات، همایش ها و سمپوزیوم های خود موضوع روزه داری و بیماری های خود را بگنجانند تا پزشکان آگاهی کافی در این زمینه پیدا کنند.
علمی ** 1201 **1485

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *