رومانی: تصمیمی برای انتقال سفارت به بیت المقدس نداریم

رومانی: تصمیمی برای انتقال سفارت به بیت المقدس نداریمبه گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، گریگوری در این دیدار تاکید کرد که رومانی به مواضع تاریخی خود و مواضع اتحادیه اروپا در قبال مساله فلسطین و راه حل برپایی دو کشور فلسطینی و یهودی به عنوان تنها راه پایان درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیل متعهد است.

از سوی دیگر الصفدی نیز گفت: حل مساله فلسطین بر اساس برپایی کشور مستقل فلسطینی طبق مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی تنها شرط برقراری صلح گسترده در منطقه است.

وی افزود: قدس کلید صلح است و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل نقض قوانین بین المللی و نابودی همه تلاش‌هایی است که باهدف حل این نزاع صورت گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۵ آذرماه سال ۹۶ اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته و دستور انتقال سفارت کشورش در فلسطین اشغالی به قدس را صادر می‌کند.

به دنبال این تصمیم ترامپ که مخالفت جهانی در پی داشت، سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی در اردیبهشت سال جاری از تل آویو به قدس منتقل شد.

شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در نشستی در شورای امنیت از سوی همه ۱۴ عضو دیگر این شورا محکوم شد اما قطعنامه مربوطه با رأی مخالف آمریکا وتو شد.

پس از آن مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع رأی به محکومیت این تصمیم و انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی از تل آویو به قدس داد.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *