ساخت پوست مصنوعی در پاکستان برای کمک به قربانیان اسیدپاشی

ساخت پوست مصنوعی در پاکستان برای کمک به قربانیان اسیدپاشی


به گزارش شامگاه شنبه ایرنا از روزنامه «اکسپرس تریبیون»، دکتر «رئوف احمد» که به عنوان پزشک متخصص در بخش سوختگی بیمارستان «جناح» پاکستان مشغول به کار است، مدت ها برای ترمیم سوختگی های شدید ناشی از اسیدپاشی فعالیت کرده است.
پوست مصنوعی ساخته شده به دست این پزشک پاکستانی و همکارانش از نظر شیمیایی و ترکیبات بسیار نزدیک به پوست طبیعی بدن می باشد.
پوست مصنوعی تهیه شده قابلیت سازگاری با شرایط بدن انسان را دارد و برای تهیه آن از پوست بدن انسان و حیواناتی مانند گاو و میش استفاده شده است.
برای تهیه پوست مصنوعی سالم و بدون بیماری و عوارض جانبی از ماشین های متعددی در آزمایشگاه استفاده شده است.
بنابه این گزارش، پوست مصنوعی ساخته شده در پاکستان از سوی بخش غذا و مواد دارویی آمریکا مورد تایید قرار گرفته است و پس از چند آزمایش مقدماتی بر روی حیوانات می توان از آن برای ترمیم سوختگی ناشی از اسیدپاشی بر روی انسان نیز استفاده کرد.
هدف از تهیه پوست مصنوعی کمک به بیماران ناشی از سوختگی به ویژه قربانیان اسیدپاشی است که هر ساله در پاکستان صدها قربانی می گیرد.
پوست مصنوعی پوستی است که در آزمایشگاه‌ها رشد داده می‌شود و می‌تواند به عنوان پوستی جایگزین برای افراد دچار آسیب‌های پوستی مانند سوختگی و بیماری‌های پوستی استفاده شود.
شبک**آساق**6125**1392

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *