ساخت 2 مرکز امدادی و درمانی در آزادشهر و رامیان آغاز شد

ساخت 2 مرکز امدادی و درمانی در آزادشهر و رامیان آغاز شد


به گزارش خبرنگار ایرنا رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح ها گفت: آزادشهر به دلیل قرار گرفتن در مسیر تردد میلیون ها مسافر سالانه از جمله زائران امام هشتم، همه روزه شاهد بروز انواع حادثه و تصادف خودرویی است.
عبدالرضا فاضل اظهار داشت: ساختمان اورژانس جاده ای این شهرستان برای خدمات دهی بهتر به مصدومان جاده ای در 270 مترمربع زمین اهدایی نیکوکار حوزه سلامت شهرستان با زیربنای 60 مترمربع و هزینه 800 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی گلستان ساخته و در مدت 4 ماه به بهره برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: همچنین برای ارائه خدمات بهتر حوزه سلامت و درمان به شهروندان، بیمارستان حضرت معصومه (س) آزادشهر به تعدادی تخت مراقبت های ویژه تجهیز و چند پزشک متخص هم به مجموعه پزشکان این مرکز درمانی اضافه خواهند شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به آغاز عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت روستای رضا آباد رامیان هم اشاره کرد و گفت: این مرکز درمانی با زیربنای 450 مترمربع و 20 میلیارد ریال اعتبار تا یک سال آینده آماده بهره برداری است .
فاضل افزود: در یک سال گذشته40 دستگاه آمبولانس مجهز به ارزش تقریبی 400 میلیارد ریال، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد امدادی برای خدمات رسانی به مصدمان سوانح رانندگی استان وارد چرخه امکانات درمانی و بهداشتی گلستان شد.
شهرستان های آزادشهر و رامیان با مجموع تقریبی 180 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارند.
/9433/3039/3091

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *