سازمان حفاظت محیط زیست باید جنبه های اجرایی بیشتری داشته باشد

سازمان حفاظت محیط زیست باید جنبه های اجرایی بیشتری داشته باشدمحسن بهشتی عصر سه شنبه در دیدار جمعی از کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست و اعضای تشکل ها و فعالان زیست محیطی استان قم افزود: در سال های گذشته به خوبی دیده ایم که صرف توصیه و تذکر راه به جایی نبرده و عدم اجرایی بودن این سازمان باعث شده در بحران های زیست محیطی به اهداف خود نرسد.

وی با بیان اینکه باید بیش از گذشته در رابطه با سیاست ها و رویدادهای توسعه ای، منطقی و کارشناسی شده عمل کنیم، اظهار داشت: امروز باید به سمتی گام برداریم که تولید و اشتغال و صنعت را بدون آلودگی های زیست محیطی داشته باشیم، چنانچه می توانیم همچون گذشته باغ شهر داشته و بهره مندی از باغ و بوستان را در کنار شهرنشینی تجربه کنیم.

معاون عمرانی استانداری قم یکی از معضلات رو به گسترش در شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: متأسفانه شاهد هستیم که در برخی از نقاط شهر، موش های بزرگ در حال افزایش بوده و موجب نگرانی شهروندان شده اند که باید در سریعترین زمان با برنامه درست و مناسب، این مشکل بوجود آمده را به شدت کنترل کنیم.

وی در پایان نحوه مدیریت پسماند در قم را همچون انسان های نخستین دانست و گفت: دفن کردن زباله ها ابتدایی ترین نحوه برخورد با پسماندهاست و ما باید تلاش کنیم با جذب سرمایه گذاری مناسب به سمت تفکیک در مبداء و مقصد و بازیافت زباله حرکت کنیم.

مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم به همراه جمعی از دبیران و اعضای تشکل های مردم نهاد و فعالان زیست محیطی به مناسبت هفته محیط زیست در سالن جلسات امام جواد (ع) با بهرام سرمست استاندار قم دیدار و گفت و گو کردند.

۱۵ خردادماه روز جهانی محیط زیست بوده و همه ساله از ۱۵ لغایت ۲۱ خردادماه به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است و در سراسر کشور برنامه هایی با هدف گرامیداشت، فرهنگسازی و اطلاع رسانی در رابطه با اهمیت و جایگاه محیط زیست برگزار می شود.

۸۱۴۶/‏‬ ۶۱۳۳/‏

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *