سفیر فلسطین در روسیه: هرگز زیربار معامله قرن نمی رویم

سفیر فلسطین در روسیه: هرگز زیربار معامله قرن نمی رویمعبدالحافظ نوفال روز سه شنبه در نشستی خبری در محل خبرگزاری راسیا سگودنیا با حضور سفیران ایران و عراق در روسیه و جمعی از مقام‌ها و شخصیت‌های روسی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا که آیا فلسطین تصمیم های گرفته شده در کنفرانس منامه پایتخت بحرین را می‌پذیرد؟، گفت: طرح معامله قرن محکوم به شکست است و هیچ توافق یا معامله‌ای برخلاف اراده ملت ما نمی‌تواند تحقق یابد.

ویتوضیح داد: به ما پیشنهاد پذیرفتن این طرح را کرده‌اند و مبالغی را نیز برای کسب رضایت طرف فلسطینی پیشنهاد داده‌اند اما هیچگاه به چنین طرح تحمیلی تن نخواهیم داد.

نوفال یادآورشد که از سفیر ایران در روسیه قدردانی می‌کنیم که از ابتکار امام خمینی (ره) برای اعلام روز جهانی قدس حمایت می‌کنند و با ما مواضع مشترک دارند.

سفیر فلسطین با بیان اینکه موضع ما صریح است، افزود: با بحرین روابط خوبی داریم اما می‌دانیم که بحرین تحت فشار آمریکا قرار دارد.

وی یادآورشد که شاهد فشار آمریکا بر کشورهای مختلف و سازمان‌های بین المللی برای اجرای طرح معامله قرن هستیم.

سفیر فلسطین در روسیه گفت: فلسطین و سازمان‌های آن معامله قرن را رد می‌کنند و چنین طرحی نمی‌تواند درباره فلسطین به اجرا در آید.

نوفال در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا که آیا فلسطین در آینده میانجی گری آمریکا را می‌پذیرد؟، افزود: واشنگتن ۲۵ سال است که تلاش می‌کند در مساله فلسطین میانجی گری کند.

وی ادامه داد: به یاد دارم که آمریکا در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ تلاش کرد میانجی گری کند اما تلاش‌های آن نتیجه‌ای نداد.

سفیر فلسطین در روسیه گفت: می‌خواهیم که ساز و کار جدیدی بوجود آید و کنفرانس بین المللی برگزار شود و پنج کشور ازجمله روسیه، چین و آمریکا با وجود اینکه تلاش‌های واشنگتن بی نتیجه بوده در این موضوع مشارکت داشته باشند.

نوفال توضیح داد که جامعه جهانی به تأسیس حکومت فلسطین در مرزهای سال ۱۹۶۷ رأی داد اما اسرائیل این را نمی‌خواهد و در تحقق تصمیم های بین المللی درباره فلسطین کارشکنی می‌کند.

وی با بیان اینکه بیت المقدس شرقی باید پایتخت فلسطین شود، افزود: همه کشورها ازجمله روسیه این را پذیرفته‌اند.

نوفال سپس به موقعیت ویژه بیت المقدس به عنوان شهر مقدس برای پیروان سه دین بزرگ جهانی اشاره کرد و گفت: برای ما مسلمانان بیت المقدس معراج گاه حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام است و این شهر نباید هدف سیاست‌های امپریالیستی آمریکا قرار گیرد.

سفیر فلسطین گفت: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفته است که درباره بیت المقدس هیچ معامله‌ای انجام نخواهد شد.

نوفال تصریح کرد: ملت فلسطین تن به هیچ معامله‌ای نخواهد داد و حاضر نخواهد شد بیت المقدس پایتخت خود را از دست دهد.

شبد**اروپام **۳۹۱*۱۳۴۶

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *