سهم آذربایجان غربی از کارت های الکترونیک مرزی افزایش یابد

سهم آذربایجان غربی از کارت های الکترونیک مرزی افزایش یابدمحمدمهدی شهریاری شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست فعالان اقتصادی پیرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون در آذربایجان غربی سالانه ۸۴ میلیون دلار واردات کالا با استفاده از کارت‌های الکترونیکی مرزی صورت می‌گیرد که درخواست مسؤولان استان افزایش این مقدار است.

وی افزود: تاکنون کارت‌های الکترونیک مرزی برای بیش از ۵۰ هزار نفر از مرزنشینان استان صادر شده که در صورت افزایش سهم استان برای واردات کالا می‌تواند در ایجاد کسب و کار به ویژه در شهرستان‌های مرزی دارای اهمیت باشد.

وی اضافه کرد: در صورتی که ساکنان مناطق مرزی تا شعاع ۲۰ کیلومتری مرز از این تسهیلات برخوردار شوند معیشت و وضعیت مالی آنان بهبود پیدا می‌کند و نیازمند کوله بری نخواهند بود.

وی با اشاره به مزیت صدور کارت‌های الکترونیکی مرزی افزود: این اقدام با هدف ساماندهی موضوع کوله بری پس از تصمیم دولت در زمینه ادغام بازارچه‌های غیر رسمی در مبادی رسمی، اجرا شده و این کارت‌ها قابل شارژ و غیر قابل واگذاری به دیگران است.

شهریاری در خصوص سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به آذربایجان غربی نیز گفت: در این سفر از نزدیک مسائل مربوط به مرزهای کیله سردشت و تمرچین پیرانشهر با حضور مسؤولان استانی و کشوری بررسی شد.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی از بازارچه مرزی کیله سردشت، مرز رسمی تمرچین پیرانشهر بازدید و در نشست فعالان اقتصادی پیرانشهر شرکت کرد.

به گزارش ایرنا طرح ساماندهی مبادلات مرزی در سال ۹۶ توسط هیأت وزیران مصوب شده و در راستای اجرای این طرح بازارچه‌های موقت مرزی بسته شدند و برای مرزنشینان شعاع ۲۰ کیلومتری مرزها کارت الکترونیکی (کارت پیله وری) صادر شد و هر کارت چهار نفر را تحت پوشش قرار می دهد و مقرر شده به ازای هر نفر هفت میلیون ریال به حساب سرپرست خانوار واریز شود.

۳۰۲۰/۲۰۹۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *