سه روز دیدنی در انجمن سینمای جوانان انزلی

سه روز دیدنی در انجمن سینمای جوانان انزلیرییس انجمن سینمای جوانان انزلی جمعه در پایان نخستین شب این برنامه گفت :در این مدت به صورت روزانه برنامه نمایش فیلم و عکس هنرجویان فیلمسازی و فیلمسازان جوان ۹۸-۹۷ را داریم . کارهای هنرجویی در زمینه عکس و فیلم مورد قضاوت داوران قرار می گیرد و جوایزی به آنها اهدا می شود .

زهره زمانی اظهار داشت : در روز نخست کارگاه ” پیش تولید چیست، عوامل چه وظایفی دارند” با حضور شهریار پورسیدیان کارگردان مطرح گیلانی برگزار شد.

وی با اشاره به رایگان بودن کارگاه ها برای شرکت کنندگان افزود: کارگاه زیبایی شناسی تدوین تداومی ، و کارگاه انتقال تجربه در هنگام ساخت فیلم طراحی صحنه کنترل و اداره صحنه با حضور آرمان فیاض ، سعید نجاتی ، بهزاد دورانی در محل انجمن برگزار می شود.

زمانی با بیان این که برنامه های جنبی دیگری از قبیل اجرای قطعات موسیقی زینت بخش این دوره است از  سایت خبری گیلنا حامی مالی اصلی این برنامه موسسه استعداد یابی نیکا و فروشگاه مبلمان پدیده بعنوان حامیان فرعی قدردانی کرد .

شهر انزلی دروازه ورود سینماتوگراف به ایران،موطن ابراهیم مرادی نخستین فیلمساز تاریخ سینمای ایران و خاستگاه سینماگران مطرحی چون فرهاد مهرانفر، مهرداد اسکویی، زنده یاد حامد خسروی، رضا بهرامی نژاد،کورش فرزانگان، حسن بهرام زاده ، زهره زمانی ، طوفان نهان قدرتی و دیگران است.
انجمن سینمای جوانان انزلی  از سال ۷۶ رسما شروع به فعالیت کرد و بسیاری از این فیلمسازان برجسته را به سینمای مستند ایران معرفی نموده است.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *