سومین مرحله مسابقات جام جهانی اسکی چمن در دیزین برگزار می شود

سومین مرحله مسابقات جام جهانی اسکی چمن در دیزین برگزار می شودکیوان محبی زنگنه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فینال کاپ جوانان جهان اسکی چمن از ۲۹ مرداد تا سوم شهریور و همچنین سومین مرحله از هشتمین دوره مسابقات جام جهانی اسکی چمن نیز از ۲۹ مرداد تا پنجم شهریور ماه در مجموعه پیست دیزین برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بخش فینال کاپ جوانان ۴۰ ورزشکار خارجی و ۱۲ اسکی باز داخلی در دو بخش زنان و مردان شرکت دارند گفت: همچنین در بخش جام جهانی اسکی چمن نیز ۵۰ ورزشکار خارجی و ۱۲ ورزشکار داخلی زن و مرد شرکت خواهند داشت.

رئیس روابط عمومی جام جهانی اسکی چمن ادامه داد: این مسابقات در سه بخش اسکی چمن، مارپیچ کوچک و بزرگ و مارپیچ سرعت اسکی چمن برگزار می‌شود.

محبی زنگنه سطح مسابقات را بالا عنوان و حریفان مهم کشورمان را ژاپن، اتریش، چک، سوئیس و ایتالیا ذکر کرد و افزود: مرحله اول و دوم جام جهانی اسکی در رده بزرگسالان از هفته دیگر به میزبانی اتریش و چک و بلافاصله مراحل چهارم و پنجم مسابقات جام جهانی نیز در کشورهای سوئیس و ایتالیا برگزار خواهد شد.

رئیس روابط عمومی جام جهانی اسکی چمن خاطر نشان کرد: در حال حاضر ستاد برگزاری مسابقات تشکیل و سید عبدی افتخاری به عنوان رئیس، شهریار افشار قائم مقام و قربانعلی سولقانی مسئول کمیته برگزاری معرفی شدند.

ورزش اسکی روی چمن در سال ۱۹۶۶ در فرانسه به عنوان روشی برای آموزش اسکی آلپاین آغاز شد. این ورزش از نظر ظاهری شبیه اسکی برف است ولی از نظر تکنیکی با آن متفاوت است. چمن مخصوص این اسکی باید عاری از هرگونه سنگ و عوارض باشد تا آسیبی به ورزشکار نرسد.

درحال حاضر دو نوع اسکی روی چمن وجود دارد که یک نوع آن بصورت ریل است و فقط از آن در پیست چمن میتوان استفاده کرد (تمامی اسکی های موجود در ایران از این نوع هستند) و نوع دیگر بصورت چرخ های سری است که از آن در بسترهای سنگی هم میشود استفاده کرد.

تهرام/‏۷۲۴۷/‏/‏۶۱۳۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *