سید هاشم موسوی به عنوان رئیس جدید مرکز اسلامی معرفی شد

سید هاشم موسوی به عنوان رئیس جدید مرکز اسلامی معرفی شددر این مراسم که حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری هم حضور داشت، از زحمات پنج ساله حجت الاسلام و المسلمین محمد علی شمالی تقدیر به عمل آمد.

حجت الاسلام و المسلمین قمی در سخنانی، خستگی ناپذیری، صبوری و تلاش مضاعف را از ویژگی‌های رئیس اسبق مرکز اسلامی انگلیس توصیف کرد و گفت، ایشان در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی، حضور در همایش‌های مختلف، تولید نشریات و انجام مصاحبه‌ها در حد اعلای توان خود انجام دادند.

او همچنین رئیس جدید مرکز اسلامی را فردی با سابقه طولانی در امور فرهنگی و منشأ تحولات عظیم در سوابق کاری خود عنوان کرد.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری همچنین درباره اهمیت دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در خارج کشور مطالبی را مطرح کرد و اصلی ترین وظیفه آن را تبیین اندیشه‌های اسلام ناب محمدی و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی عنوان کرد.

او همچنین وظیفه نماینده رهبری را ارائه الگوی عملی روحانیت شیعه برای جامعه اسلام عنوان کرد که اخلاق پیامبر (ص) و حضرت امام (ره) باید در او متجلی باشد.

در ادامه این مراسم سایر سخنرانان درباره اهمیت مرکز اسلامی انگلیس در مقابله با جریان اسلام افراطی در این کشور مطالبی را بیان کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی چهارمین رئیس مرکز اسلامی و نماینده مقام معظم رهبری در انگلیس به شمار می‌رود.

رئیس جدید مرکز اسلامی انگلیس تحصیلات حوزوی خود را در دانشگاه امام صادق (ع) و مدرسه فیضیه قم گذرانده و از محضر اساتیدی چون آیت‌الله وحید خراسانی و آیت‌الله مکارم شیرازی بهره برده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مدرس اسبق حوزه علمیه قم، حوزه علمیه شرق تهران، مؤسسه علوم اسلامی المهدی بیرمنگام انگلیس و کالج بین‌المللی جامعه المصطفی العالمیه فیلیپین بوده است. وی همچنین دارای سوابق مدیریت در بخش‌های مختلف جامعه المصطفی العالمیه است.

مرکز اسلامی انگلیس، در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی شد. ساختمان این مرکز در منطقه پرتردد میداویل Maida Vale واقع در شمال غرب لندن قرار دارد.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *