شتاب‌دهنده محصولات دارویی و غذایی راه‌اندازی می‌شود

شتاب‌دهنده محصولات دارویی و غذایی راه‌اندازی می‌شود


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری با شرکت اکتوور، موافقت‏نامه ایجاد و راه‏اندازی شتاب‌دهنده خصوصی در حوزه محصولات دارویی و غذایی را منعقد کرد.
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری و شرکت اکتوور کو و شرکت غذایی آماده لذیذ در این موافقت‏نامه سه‌جانبه در خصوص ایجاد این شتاب‌دهنده و ایجاد بستری مناسب برای محققان و شرکت‌های نوپا با هدف تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه به محصولات ارزشمند، توافق کردند.
پیش‏بینی شده است که حداقل 10 تیم منتخب با استقرار در این شتاب‌دهنده و اخذ حمایت مالی ستاد برای تحقیق و توسعه، فعالیت خود را آغاز کنند.
همچنین موافقت‏نامه دیگری با هدف مشارکت در تولید صنعتی محصولات مورد تائید ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد و مقرر شد ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته محصولات حاوی بهترین خروجی‏ها و محصولات به‌دست‌آمده از فعالیت‏های شتاب‌دهنده‌های همکار را به شرکت بخش خصوصی طرف قرارداد، ارائه کند ودرصورت توافق نهایی، با حمایت مالی ستاد توسعه زیست‏فناوری، این محصولات به تولید انبوه رسیده و روانه بازار شود.
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال‌های اخیر، با حمایت معاونت علمی و فناوری و در تعامل با شرکت‏های پیشرو حوزه زیست‏فناوری و با هدف پرورش ایده‏های برتر و حمایت از شرکت‏های نوپا و دانش‏بنیان، اقدام به تأسیس و راه‏اندازی بیش از 10 شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه زیست‏فناوری کرده است.
علمی ** 9340** 1055

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *