شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت های مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در قالب طراحی صنعتی، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات و حسابداری ارائه می‌شود.
یکی از مواردی که کمک ویژه‌ای به توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان می‌‌کند طراحی صنعتی مناسب محصولات دانش‌بنیان است، طراحی صنعتی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته‌بندی محصولات نقش مهمی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و بازاریابی محصول ایفا می‌کند، بنابراین طراحی صنعتی و بسته‌بندی دارای جایگاه مهمی در بازاریابی و بازارسازی محصولات شرکت‌ها است.
همچنین یکی از راه‌های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه‌گذاران و مشتریان و ارائه در نمایشگاه‌ها، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی (دمو) است که ویژگی‌ها و کارکردهای اصلی محصول را به نمایش می‌گذارد.
«دمو» نمونه‌ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق‌تری از محصول داشته باشد.
همچنین حسابداری، تنظیم صورت‌های مالی، تحریر دفاتر قانونی، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و تصحیح ساختارهای مالی نیز از ابزارهای مهم تقویت زیرساخت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان است.
بر اساس این گزارش، ارائه این خدمات به ‌صورت بلاعوض (در پایان کار و بعد از تائید) و در قالب شرایطی به شرکت‌های دانش‌بنیان با درآمد کمتر از 50 میلیارد ریال (در آخرین سال مالی در اظهارنامه) تعلق می‌گیرد.
از جمله شرایط تخصیص این تسهیلات بلاعوض ، 50 درصد از هزینه‌های مربوط به طراحی و ساخت نسخه نمایشی محصول تا سقف 100 میلیون ریال، 50 درصد از هزینه‌های مربوط طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان تا سقف 150 میلیون ریال و 50 درصد از هزینه‌های مربوط حسابداری تا سقف 50 میلیون ریال برای سال مالی اول و 40 درصد از هزینه‌های مربوط حسابداری تا سقف 40 میلیون ریال برای سال مالی دوم است.
شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت این خدمات می‌توانند به سامانه اینترنتی bizservices.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.
همچنین تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به ‌صورت رایگان از خدمات مشاوره کسب ‌و کار، نشست‌های پرسش و پاسخ و وبینارهای تخصصی (سمینارهای آنلاین) این مرکز بهره‌مند شوند.
علمی **9340**1883

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *