شفاف سازی رای صادره عضو شورای شهر خوانسار به ضرر ایشان است

شفاف سازی رای صادره عضو شورای شهر خوانسار به ضرر ایشان استکتایون نادری عضو شورای اسلامی شهر خوانسار روز چهارشنبه هفته گذشته بر اساس حکم شورای حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان اصفهان، سلب عضویت شد.

این حکم به دنبال طرح شکایت‌هایی از سوی تعدادی از مردم و معتمدان به شورای حل اختلاف استان اصفهان مبنی بر انحراف از وظایف شورا صادر شد.

سید محمد جواد ابطحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عکس‌ها و تصاویری هم در مدارک وجود داشت که نشان دهنده این بود که ایشان چندان به ضوابط اسلامی مقید نیست.
وی خاطرنشان کرد: مدارک و مستندات کامل و متقنی در جلسه شورای حل اختلاف ارائه شد و همه اعضا حاضر به اجماع رسیدند و با در نظر گرفتن همه شرایط معتقدم که رأی عادلانه ای در مورد ایشان صادر شده است.

وی بیان کرد: اقدامات ایشان به نوعی ترویج فرهنگ سکولار را در جامعه به دنبال داشت.
ابطحی با اشاره به اینکه شورای حل اختلاف استان در تصمیم گیری بر مبنای نظرات اکثریت عمل می‌کند، اضافه کرد: همه اعضا دفاعیات ایشان را بطور کامل گوش دادند و با توجه به این دفاعیات قانع کننده نبود این رأی صادر شد.

به تاکید وی صدور این رأی از طرف شورای حل اختلاف استان به دور از هر گونه سو نظر، تبعیض، رفتار سلیقه‌ای و جناحی و سیاسی انجام شده است.
وی اظهارداشت: ممکن است هر کدام از اعضای شورای حل اختلاف استان دارای سلایق خاصی باشند اما برای صدور رأی نهایی همه با هم به اجماع رسیدیم و چهار نفر حاضر از مجموع پنج عضو این شورا، به اتفاق آرا، رأی به محکومیت ایشان به بند ۶ ماده ۲۲ قانون تشکیلات شوراها مبنی بر محرومیت از عضویت در شوراها دادند.
این عضو شورای حل اختلاف اصفهان با اشاره به اینکه شفاف سازی دلایل رای صادره به ضرر این عضو شورای شهر خوانسار است، گفت: گزارشات متعدد و طومارها و شکایت های زیادی از مردم و مسؤولان خوانسار بویژه فرماندار این شهرستان ارائه شده بود که بیشتر آن حاکی از آن بود که رفتار خانم نادری موجب تنش و تشنج در جامعه و شورای شهر است.
وی در عین حال تصریح کرد: این رأی قابل تجدید نظر و شکایت در دیوان عدالت اداری است و ایشان در صورتی که اعتراض یا ادعایی داشته باشد، می‌تواند شکایت کرده و این رأی را نقض کند.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شکایت و پیگیری را حق قانونی ایشان می‌دانیم اما افشاگری مطالب و مدارک را با توجه به اینکه این خانم (کتایون نادری) و فرماندار خوانسار در جلسه حضور داشتند، چندان مناسب نمی‌دانیم.

بر اساس ماده ۹۲ قانون تشکیل، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداری‌ها؛ چنانچه هر یک از اعضای شوراهای موضوع این قانون شرایط عضویت را از دست داده و یا در انجام وظایف قانونی خود مرتکب قصور و تقصیر شود یا اقدامی که موجب توقف یا اخلال در انجام وظایف شوراها گردد یا عملی خلاف شئون اعضای شورا انجام دهد به موارد ذیل محکوم می‌گردد که بند ششم این ماده یکی از بندهای موجود، سلب عضویت برای باقیمانده دوره شورا در نظر گرفته شده است.

حکم مذکور بر اساس بند ۶ ماده ۹۲ قانون شوراهای اسلامی و بند دال ماده ۲ آئین نامه اجرایی رسیدگی به تخلفات شورا، توسط چهار نفر حاضر از پنج نفر اعضای شورای حل اختلاف استان اصفهان صادر شد.
شورای اسلامی شهر خوانسار، پنج عضو دارد.
شهرستان ۳۲ هزار نفری خوانسار در غرب استان اصفهان قرار دارد.
/ ‏۶۰۲۶/‏۷۱۵۰
 

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *