شمار زیادی از مسلمانان آمریکا چهارشنبه را عید فطر می دانند

شمار زیادی از مسلمانان آمریکا چهارشنبه را عید فطر می دانندبه گزارش خبرنگار ایرنا، مسلمانان آمریکا ماه صیام خود را از دوشنبه ششم ماه مه (۱۶ اردیبهشت) آغاز کردند و ۳۰ روز روزه داری خود را در چهارشنبه همگام با تعدادی از کشورها به جشن می نشینند.

ایران، سوریه، اردن، تونس، لیبی، سودان، مصر، فلسطین و دولت نجات ملی یمن (انصارالله) به طور رسمی اعلام کردند که هلال ماه شوال هنوز در این کشورها رویت نشده است و امروز سه شنبه آخرین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.
برخی کشورها نیز مانند عمان، مراکش، شیعیان عراق و لبنان امروز (سه شنبه) را ۲۹ ماه مبارک رمضان می دانند و در نتیجه شامگاه امشب به استهلال ماه شوال می پردازند.
درمیان دیگر کشورهای مسلمان نیز، مالزی، اندونزی، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، فیلیپین، تایلند، پاکستان، بنگلادش، هند و برونئی هم شامگاه امشب مصادف با بیست ونهم ماه مبارک رمضان به استهلال ماه شوال می پردازند.

با این حال، بخش هایی از مسلمانان آمریکا، روز سه شنبه را مطابق با فتوای علمای خود عید فطر دانستند اما سازمان ملل متحد هم روز چهارشنبه را به این مناسبت تعطیل اعلام کرده است.

مرکز اسلامی امام علی (ع) نیویورک با صدور بیانیه ای اعلام کرد با توجه به این که شواهد معتبری برای مشاهده ماه اول شوال در شامگاه دوشنبه به دست نیامده است، روز چهارشنبه عید فطر خواهد بود.

برنامه نماز عید سعید فطر از ساعت ۷ صبح به وقت محلی با قرائت دعای ندبه آغاز و در ساعت ۸.۳۰ نماز عید اقامه خواهد شد.

شبس**اروپام *۱۴۲۹**۱۹۱۷

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *