شهرداری «خامنه» پروانه ساختمانی رایگان صادر می کند

شهرداری «خامنه» پروانه ساختمانی رایگان صادر می کندحمید نیکو رأی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر اینکه شکوفایی اقتصادی شهر یکی از اولویت‌های مهم شهرداری خامنه است، افزود: مجموعه شهرداری به عنوان یکی از ارگان‌های اساسی شهر، در کنار وظایف ذاتی خود مسئولیت رسیدگی به اقتصاد، مسکن، اشتغال، رفاه و آسایش شهروندان را نیز بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی برای ما اقتصاد شهر است تا اقتصاد شهرداری، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا در کنار رسیدگی به وظایف عمرانی و خدماتی خود، نقشی مؤثر در ابعاد مختلف شکوفایی شهر ایفا نمائیم.

نیکو رأی یکی از برنامه‌های شهرداری خامنه در راستای شکوفایی اقتصادی شهر را اجرای طرح صدور پروانه ساختمانی رایگان برشمرد و با بیان اینکه این طرح هم اکنون آغاز شده است، گفت: عموم شهروندان در صورت تمایل برای ساخت مسکن می‌توانند با مراجعه به شهرداری خامنه پروانه ساختمانی رایگان دریافت نمایند.

وی ادامه داد: این طرح از دو سال قبل به صورت آزمایشی و در قالب طرح صدور پروانه ساختمانی رایگان برای زوج‌های جوان آغاز شده بود که این بار با پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای اسلامی و تأیید فرمانداری شهرستان شبستر، صدور پروانه ساختمانی برای کلیه شهروندان رایگان خواهد بود.

نیکو رأی افزود: طرح صدور پروانه ساختمانی رایگان در ادامه طرح احداث مسکن ارزان قیمت و با هدف توانمندسازی شهروندان به خصوص جوانان شهر برای احداث مسکن، رونق کسب و کارهای وابسته به مسکن، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت جمعیت و در راستای تحقق شعار رونق تولید در دستور کار شهرداری خامنه قرار گرفته است.

شهردار خامنه، چشمپوشی از درآمدهای ناشی از صدور پروانه ساختمانی و جبران آن از طریق کاهش هزینه‌های جاری را مورد اشاره قرار داد و افزود: این طرح می‌تواند سهم بزرگی در رونق ساخت و ساز و به تبع آن رونق اقتصادی شهر داشته باشد، چرا که رونق ساخت و ساز سبب رونق کسب و کار بسیاری از شغل‌های مرتبط با مسکن خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شهر خامنه با حدود ۵ هزار نفر جمعیت در فاصله پنج کیلومتری شبستر و ۷۲ کیلومتری شمال غرب تبریز در بخش مرکزی شهرستان شبستر واقع است.

این شهر تاریخی، زادگاه آبا و اجدادی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

۳۰۳۸/‏۵۱۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *