شهرداری ها قانون‌مداری را در عمل اجرایی کنند

شهرداری ها قانون‌مداری را در عمل اجرایی کنندبه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری کبودراهنگ سید حسین جعفری در آیین معارفه شهردار کبودراهنگ افزود: قانون مداری با حرف و شعار محقق نمی‌ شود و حتی یک امر سلیقه‌ ای و تفسیری نیست بلکه باید در عمل نمایان شود.
وی خاطرنشان کرد: حلقه مفقوده شوراها، شان نظارتی آنها است که گاهی خود شوراها نیز بیش از هر نهاد دیگری نیازمند نظارت شده‌اند؛ چرا که فردیت و منیت در آنها جای رفاقت و صداقت را گرفته و از جمع گرایی فاصله گرفته‌اند و با این اتفاق از مسیر قانون خارج و از وظایف خود مغفول مانده‌اند.
مدیرکل شهری و شوراهای استانداری همدان با اشاره به اینکه مردم نظاره‌گر و ناظر بر اعمال و رفتارها هستند خاطرنشان کرد: ساده انگارانه است که فکر کنیم این مباحث از نگاه مردم دور مانده و یا برای آنها مهم نیست، بلکه آنها بیشتر از هر نهادی ناظر بر اعمال و رفتار شوراها بوده و در فرصت مناسب عکس العمل نشان می‌دهند.

جعفری با بیان اینکه  شوراها با رای مردم به میدان آمده‌اند افزود: شوراها باید در پی کسب رضایتمندی مردم از طریق همدلی، رفاقت و هم افزایی باشند چرا که خدمت به آنها جز از طریق همدلی و اتحاد بین اعضای شورا  و عمل به وظایف قانونی میسر  نمی شود.

وی گفت: باید با شفافیت و راستگویی به مردم ثابت کرد که به آنها توجه می‌شود و رفع انتظارات آنها در اولویت امور در  شورای شهر است. 
 جعفری اضافه کرد: همواره رویکرد مدیریت ارشد استان این بوده است که شوراها باید به جایگاه واقعی خود برسند و برای تقویت جایگاه آنان کوشید و زمینه را برای حضور موثر آنها فراهم کرد.

مدیرکل شهری و شوراهای استانداری همدان گفت:  شهردار باید از شیوه‌های نوین خلاقیت و نوآوری استفاده کرده و با کار کارشناسی شده از تصمیم‌های آنی و زودگذر پرهیز کند.

فرماندار شهرستان کبودراهنگ نیز گفت: فصل مشترک همه مسئولان باید همدلی، همفکری، برادری، تعامل، اتحاد و پشت سر هم بودن باشد.
حجت اله مهدوی افزود: شهردار جدید به عنوان منتخب شورا باید به شورا پاسخگو  باشد.
وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی و شهردار جدید باید به مردم تغییر وضعیت را نشان دهند افزود: شورای اسلامی شهر باید کار نظارتی و شهردار هم کار اجرایی را انجام دهد.
مهدوی با بیان اینکه حرمت ها و جایگاه ها تحت هر شرایطی باید حفظ شود تاکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرداری همه دست به دست هم باید در کنار شهردار باشند و همه مجموعه وزارت کشور، استانداری، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی باید در کنار مردم برای خدمت و رضایتمندی آنان حرکت کنند.
گفتنی است در این آیین از زحمات علی فلاح سرپرست سابق شهرداری تقدیر و محمد رهگشای به عنوان شهردار کبودراهنگ معرفی شدند.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *