طرح تفضیلی شهر خرم آباد امسال اجرایی می شود

طرح تفضیلی شهر خرم آباد امسال اجرایی می شودبه گزارش ایرنا، احمد مرادپور روز چهارشنبه در نشست کمیسیون ماده ۵ شهرستان های پلدختر و خرم آباد افزود: حدود هشت محله برای بررسی این طرح باقی مانده که پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری کار بررسی این تعداد نیز به اتمام رسد.

وی ادامه داد: با تهیه و اجرای طرح تفضیلی تعارضات بین ساخت و طرح جامع فعلی به حداقل می رسد و زمین های خالی داخل شهر نیز تعیین تکلیف می شوند.

وی بیان کرد: با استفاده از طرح تفضیلی حجم زیادی از اختلافات مردم؛ شهرداری و راه وشهرسازی کم شده و بسیاری از شکایت های ساخت و ساز غیرمجاز نیز کاهش می یابد.

وی با اشاره به استفاده طرح تفضیلی در مناطق تاریخی و فرسوده نیز اظهار داشت: بین شهرداری پلدختر و مردم نیز مشکلاتی وجود داشت که تعیین تکلیف شده و با رفع اختلافات موجود شهرداری می تواند نسبت به صدور پروانه های ساخت و ساز اقدام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: با توجه به تعیین حریم جدید رودخانه برخی زمین های زراعی یا مسکونی محدوده شهر در حریم جدید قرار می گیرند که به هیچ عنوان امکان ساخت و ساز یا کشاورزی در آن وجود ندارد.

مرادپور یاداور شد: حریم جدید بر اساس دوره بازگشت ۲۵ ساله سیل است.

۷۲۶۹/۷۲۷۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *