طرح نمایشگاه بین المللی کاشان پس از تمهید زیرساخت ها آغاز می شود

طرح نمایشگاه بین المللی کاشان پس از تمهید زیرساخت ها آغاز می شودعلی اکبر مرتضایی قهرودی عصر سه شنبه در نشست شورای سرمایه گذاری شهرستان کاشان افزود: مجوزهای لازم برای ساخت نمایشگاه بین المللی دریافت شده و پس از برطرف کردن مشکل دسترسی از طرف آزادراه کاشان- قم به آن و تمهید سایر زیرساختهای لازم از جمله آب، برق، تلفن و گاز کار آغاز می شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه بین المللی کاشان در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار با پیش بینی اعتبار اولیه سه هزار میلیارد ریال در حاشیه جاده خنب (محدوده آزادراه امیرکبیر تا بام شهر) ساخته خواهد شد.

فرماندار ویژه کاشان با اشاره به وجود یکهزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ به ویژه تولید کنندگان فرش ماشینی و حجم صادرات غیرنفتی این شهرستان به عنوان قطب تولید فرش ماشینی کشور، ایجاد فضای نمایشگاهی برای عرضه محصولات تولیدی منطقه را ضروری برشمرد.

وی یادآور شد: مشکل طرح نمایشگاه بین المللی کاشان پس از ۱۷ سال با پیگیری مسوولان در دولت تدبیر و امید، سال گذشته با جانمایی و اختصاص زمین مورد نظر برطرف شد.

جانمایی و واگذاری زمینی متناسب با شرایط سازمان توسعه تجارت ایران، به عنوان متولی امور نمایشگاهی تا سال ۹۷ انجام نشده و این امر به توقف طرح ساخت نمایشگاه بین المللی کاشان منجر شده بود.

استقرار نمایشگاه بین المللی کاشان در جوار باغ تاریخی فین و محور کاشان- قم به عنوان بخشی از آزادراه هفت (که از تهران آغاز شده و با عبور از استان قم، در غرب اصفهان پایان می یابد) از جمله مزیت‌های آن است که خواسته دیرینه صاحبان صنایع و تولیدکنندگان این منطقه را نیز محقق خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، ارائه فهرست صاحبان صنایع آلاینده به فرمانداری پیش از معرفی به دادگاه، معرفی یک نفر رابط محیط زیست از سوی واحدهای تولیدی به اداره حفاظت از محیط زیست با هدف انتقال قوانین و مقررات و ارائه آموزش‌های لازم و همچنین تشکیل صندوق همیاری با هدف نگهداری بخشی از سرمایه واحدهای تولیدی برای برطرف مشکل واحدها در ادامه نشست شورای سرمایه گذاری شهرستان کاشان به تصویب رسید.

کاشان با ظرفیت صادراتی سالانه افزون بر ۲۲۶ میلیون دلار کالا در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶/‏۸۱۲۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *