ظرفیت گردشگری دریاچه ارومیه با برنامه ریزی قابل بهره برداری است

ظرفیت گردشگری دریاچه ارومیه با برنامه ریزی قابل بهره برداری استبه گزارش ایرنا رضا حسینی روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی و توسعه گردشگری دریاچه ارومیه افزود: دریاچه ارومیه امسال بر اثر بارندگی‌های مناسب و اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه از وضعیت خوبی برخوردار شده و پیش بینی می‌شود گردشگران زیادی برای دیدن دریاچه ارومیه به آذربایجان غربی سفر کنند.

وی با بیان اینکه دریاچه ارومیه امروز فرصتی بی نظیر در زمینه افزایش درآمد برای جوامع محلی است، گفت: باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی، زمینه استفاده بهینه از این ظرفیت خدادادی را فراهم کرد و در این راستا ایجاد امکانات و تأسیسات رفاهی در سواحل و اطراف دریاچه ارومیه و اصلاح و بهسازی مسیر میان گذر و مسیرهای دسترسی می‌تواند گردشگران زیادی را به استان و شهرستان ارومیه سوق دهد و درآمدزایی و ثروت منطقه‌ای برای استان داشته باشد.

حسینی بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه تاکید کرد و گفت: از سرمایه گذارانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریاچه ارومیه هستند، استقبال می‌شود.

در این جلسه حاضران بخشی از راهکارهای توسعه گردشگری دریاچه ارومیه را تبیین کردند و مقرر شد مکان یابی های لازم برای ایجاد سایت‌های گردشگری در دریاچه ارومیه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی انجام شود.

به گزارش ایرنا دریاچه ارومیه در قالب طرح‌های ستاد احیا قرار است ظرف مدت ۱۰ سال / از ۱۳۹۴/ به تراز اکولوژیک خود برسد؛ این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شروع به خشک شدن کرد و به نا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۰ درصد از مساحت آن خشک شد.
همه کارشناسان داخلی و خارجی بر این عقیده هستند که مشارکت جوامع محلی در کنار اجرای طرح‌های مختلف، نقش مهمی در احیای نگین آبی آذربایجان دارد.

۷۱۲۵/‏۳۰۷۲

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *