عدم اطلاع کنگره از برنامه ترامپ در منطقه خاورمیانه

عدم اطلاع کنگره از برنامه ترامپ در منطقه خاورمیانهبه گزارش تارنمای المانیتور، تنها ساعاتی بعد از آن که فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه آشکارا از برنامه دولت واشنگتن برای بازگشت نیروهای مسلح آمریکا به این منطقه خبر می دهد، «آدام اسمیت» رئیس کمیته خدمات نیروهای مسلح گفت، وزارت دفاع تا کنون هیچ برنامه ای برای مدت اعزام و حضور نیروهای مسلح آمریکا در منطقه خاورمیانه به کنگره ارائه نکرده است.

اسمیت که مسئولیت نظارت بر راهبرد پنتاگون در اعزام نیروهای مسلح به خارج از کشور را دارد می گوید، سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ بر منطقه خاورمیانه تاثیر منفی داشته است.

اسمیت با انتقاد از سیاست های گنگ و مبهم ترامپ در خاورمیانه گفت، مشخص نیست که آمریکا با اعزام این نیروها به منطقه به دنبال چیست آیا آنان در پی آغاز جنگ بی پایانی دیگر مانند عراق و افغانستان هستند؟

ترامپ اردیبهشت‌ماه سال گذشته با خروج از توافق هسته‌ای با ایران، تحریم‌ها علیه تهران را برگرداند که کشورهای مختلف به‌ویژه امضاکنندگان این توافق با محکوم کردن این اقدام اعلام کردند که به برجام پایبند بوده و سازوکارهایی را برای ادامه تجارت با ایران از جمله از طریق اینستکس ایجاد می‌کنند.

شبس**۹۴۷۳**1917

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *