عربی ۲۱: نسخه کپی بن سلمان در بحرین در حال ظهور است

عربی ۲۱: نسخه کپی بن سلمان در بحرین در حال ظهور استبه گزارش پایگاه خبری «عربی ۲۱»، «نبیل نویره» پژوهشگر ارشد انجمن بین المللی خلیج (فارس) و کارشناس شورای همکاری در این باره اعلام کرد: ناصر بن حمد آل خلیفه پسر شاه بحرین در حال تقویت روابط خود و شبکه آشنایان در سطح بین الملل است، گامی که از آن به عنوان تغییر احتمالی در حکومت آل خلیفه یاد می شود.

براساس گزارش این تحلیلگر مسائل کشورهای حاشیه خلیج فارس؛  شاهزاده ناصر که  ۳۲ سال دارد، از حمایت «خوالد» به عنوان شاخه پرنفوذ خاندان آل خلیفه برخوردار است.

نویره اضافه کرد: ناصر چهارمین فرزند شاه بحرین است که برای تکیه زدن بر اریکه قدرت، نسبت «خلیفه آل خلیفه» نخست وزیر بحرین، «سلمان» برادرش؛ ولیعهد کنونی، برای نشستن بر جای پدرش ولیعهد و برادرش برخوردار است.

این تحلیلگر مسائل منطقه خلیج فارس افزود: شاهزاده ناصر فرمانده گارد سلطنتی بحرین و کوچک ترین فرزند شاه است که وی را در بیشتر سفرهای بین المللی اش همراهی می کند، درحالی که سلمان ولیعهد و فرزند بزرگ شاه در منامه حضور دارد و همراه پدر به سفرهای بین المللی نمی رود.

از سوی دیگر «کریستینا اولریچسن» پژوهشگر موسسه سیاست‌های عمومی بیکر دانشگاه رایس ایالت هیوستون آمریکا در این باره گفت: ناصر داماد «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی است.

اولریچسن مؤلف کتاب «کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در اقتصاد سیاسی جهان” افزود: بسیاری در بحرین شاهزاده ناصر را با بن سلمان مقایسه می کنند و بر این باورند که وی کپی ولیعهد سعودی در بحرین خواهد بود.

شبس **۹۳۶۳**۱۹۱۷

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *