علوم پزشکی تربت حیدریه و کابل تفاهم نامه امضا کردند

علوم پزشکی تربت حیدریه و کابل تفاهم نامه امضا کردند


حسن اژدری زرمهری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در بازدیدی که دکتر سیدیوسف موسوی معاون دانشگاه خاتم النبین کابل از امکانات و فضای های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به عمل آوردند تفاهم نامه با هدف تحقق همکاری مشترک در زمینه های آموزشی و پژوهشی به منظور استفاده از تجربیات و توانمندی های موجود در راستای توسعه کمی و کیفی آموزشی و پژوهشی به امضای 2 طرف رسید.
وی با بیان اینکه در تفاهم نامه بهره مند شدن 2 طرف از توانمندی های آموزشی و پژوهشی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این بهره مندی شامل امکانات آموزشی، آزمایشگاهی، تخصصی، بالینی، کارگاهی، کتابخانه ای و ارتباطات بین المللی است.
اژدری زرمهری افزود: انتشارات کتاب و نشریات تخصصی، همکاری در خصوص تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پذیرش دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی به منظور انجام پروژه های دانشگاهی و نیز پذیرش دانشجو به صورت تمام وقت و پاره وقت از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
معاون دانشگاه خاتم النبین کابل نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از نظر ساختار آموزشی و پژوهشی و امکاناتی مانند آزمایشگاه ها بسیار مطلوب می باشد و پتانسیل بسیار زیادی در حوزه آموزش بین الملل دارد.
سیدیوسف موسوی با بیان اینکه این دانشگاه همچنین سامانه مناسبی برای گردشگران حوزه سلامت در منطقه می تواند باشد، افزود: باید توافقات آموزشی و پژوهشی، به صورت تبادل دانشجو و اعضای هیات علمی بین تربت حیدریه و کابل توسعه یابد و ما از این اقدام استقبال می کنیم.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به 350 هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.
این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دارای 52 نفر عضو هیات علمی و 619 نفر دانشجو است که دانشجویان در 10 رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.
ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی این شهرستان به 47 دستگاه می رسد.
مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در فاصله 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
1744/6121

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *