علوم پزشکی کرمانشاه آماده تبادل علمی با کردستان عراق است

علوم پزشکی کرمانشاه آماده تبادل علمی با کردستان عراق است


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ دکتر محمودرضا مرادی روز شنبه در جریان سفر به کردستان عراق در دیدار با رئیس دانشگاه گرمیان افزود: اشتراکات فرهنگی، اقلیمی و زبانی ما با ‘کلار’ و نزدیکی به شهرستان های غربی ایران، فرصت مناسبی برای توسعه تعاملات و ارتباطات دو جانبه است.
او با بیان اینکه اکنون 120 دانشجوی خارجی که اکثر آنها دانشجویان اقلیم کردستان هستند در کرمانشاه تحصیل می کنند، گفت: ما تمایل داریم کورس های آموزشی مختلفی برای دانشجویان کردستان عراق در ایران برگزار کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: بسیاری از بیماران کردستان عراق از سال های دور به کرمانشاه مراجعه می کنند تا از خدمات تخصصی پزشکان در این استان استفاده کنند.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آمادگی آموزش پزشکان و دوره های باز آموزی برای آنان را دارد، افزود: پزشکان متخصص ایرانی از جمله پزشکان چشم، گوش و حلق و بینی، ارولوژی و سایر رشته ها می توانند در بیمارستان قصرشیرین به مراجعان خدمت کرده و آنها را جراحی کنند.
دکتر مرادی افزود: ارتباطات برنامه ریزی شده و نظام مند می تواند باعث انجام صحیح پروسه درمانی و در نتیجه رضایت بیماران شود.
او یادآور شد که توانمندی کرمانشاه در زمینه های تخصصی پزشکی از جمله پیوند مغز استخوان، قلب و عروق و ناباروری می تواند باعث ارتقای سلامت مردم این منطقه شود.
او تصریح کرد: اجرای پروژه های مشترک پژوهشی و تبادل دانشجو و استاد با دانشگاه های کردستان عراق از جمله برنامه های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است.
رئیس دانشگاه گرمیان کردستان عراق نیز در این دیدار گفت: ما در آغاز راه آموزش پزشکی هستیم و امیدواریم در آینده با برگزاری نشست های مشترک بتوانیم از ظرفیت های دانشگاه کرمانشاه بهره مند شویم.
دکتر سیروان حسن صالح افزود: در حوزه تحقیقات می توان فعالیت های مشترکی را بین دانشگاه کرمانشاه و دانشگاه گرمیان ساماندهی کرد.
او گفت: این سفر دستاوردهای خوبی برای دانشگاه گرمیان دارد و امضای این تفاهم نامه گام موثری در تقویت تعاملات بین دانشگاهی خواهد بود.
وی اضافه کرد: به زودی برای بازدید از توانمندی های کرمانشاه به ایران خواهیم آمد تا زمینه های مراودات آموزش پزشکی، تحقیقات و رشته های غیر پزشکی را فراهم نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مدیر بین الملل دانشگاه از پردیس دانشگاه گرمیان و پروژه در حال احداث مرکز جامع تحقیقات و دانشکده (زانست) این دانشگاه بازدید کردند.
منطقه گرمیان در جنوب استان سلیمانیه و غرب استان کرکوک واقع شده است.
استان کرمانشاه 371کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.
3033/8066

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *