عمل تومور قلب و کلیه بدون جراحی در ایتالیا انجام شد

عمل تومور قلب و کلیه بدون جراحی در ایتالیا انجام شد


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از تارنمای روزنامه ‘ایل مساجرو’، در این عمل که بر روی یک بیمار 77 ساله در شهر پادوا در شمال ایتالیا انجام شد، بدون اینکه نیاز به شکافتن سینه و یا شکم وی باشد، غده سرطانی از بدن او خارج شد.
بیمار مذکور مبتلا به یک تومور در کلیه راست بود که تا قلب وی ادامه داشت. در چنین مواردی معمولا کلیه سرطانی با شکافتن شکم از بدن بیمار خارج می شود و غده سرطانی قلب نیز از طریق شکافتن سینه و قلب و با کمک ‘بای پس قلبی ریوی’ خارج می شود.
این عمل توسط 28 متخصص در اتاق عمل انجام شد که از طریق روش جدیدی توده سرطانی را بدون نیاز به شکافتن سینه از بدن وی به بیرون مکش کردند. اکنون بیمار رو به بهبود است و بزودی به فعالیت های عادی باز می گردد.
پزشکان بیمارستان پادوا اظهار داشتند که در این عمل، با کمک یک ‘کانول مکشی’ در سطح رگ گردن که به یک پمپ سانتریفیوژ و یک فیلتر متصل بود توانستند مانند یک جارو برقی توده سرطانی را از داخل بدن بیمار مکش کنند . خون مکش شده داخل قلب نیز در طی این عمل فیلتر شده و با کمک یک کانول دیگر به بدن بازگردانده شد.
با این رویکرد جدید در جراحی می توان توده های داخل مغزی ناشی از تومورهای کلیوی را بدون شکافتن سینه و شکم و بدون کمک دستگاه ‘بای پس’ از بدن بیمار و تنها با یک برش در سطح کشاله ران خارج کرد.
اروپام**461**1144

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *