عمل پیوند موفق قلب در مشهد انجام شد

عمل پیوند موفق قلب در مشهد انجام شد


دکتر رضا باقری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این عمل بر روی فرد 56 ساله ای ساکن سبزوار مبتلا به نارسایی قلبی پیشرفته انجام شد و اکنون حال عمومی بیمار رضایتبخش است و در بخش مراقبت های ویژه، دوره نقاهت را می گذراند.
وی ادامه داد: قلب اهدایی برای این بیمار، از مرد 35 ساله دچار مرگ مغزی دریافت و در بخش جراحی قلب باز بیمارستان امام رضا(ع) مشهد به بیمار دچار نارسایی قلبی پیوند زده شد.
رئیس تیم پیوند قلب و ریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین گفت: مرکز پیوند قلب این دانشگاه که سومین مرکز فعال این حوزه پزشکی پس از دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران در کشور است، شش سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: میزان موفقیت پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد 70 درصد و مطابق با استانداردهای جهانی است.
دکتر باقری در ادامه یکی از ویژگی های منحصر به فرد تیم پیوند قلب و ریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد را کوتاه بودن مدت زمان اسکیمی(وقفه در خون رسانی به عضو) به میزان کمتر از 60 دقیقه ذکر و بیان کرد: این مهم نشانگر سازماندهی مناسب تیم پیوند قلب است.
او گفت: در چارچوب هر مورد اجرای عمل پیوند قلب، از زمان بستری بیمار تا ترخیص حدود 100 نفر شامل پزشک، پرستار، کادر درمانی و پشتیبانی فعالیت می کنند.
3027/1858

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *