عمل پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در زنجان امکان پذیر است

عمل پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در زنجان امکان پذیر است


دکتر حسن یاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون در این مرکز تیم مجرب و کارآزموده ای نسبت به عمل های پیوند کلیه بیماران هدف مبادرت می کنند و تاکنون نیز موفقیت هایی را به دنبال داشته است.
وی یادآوری کرد: این مرکز با توجه به توانمندی تیم درمانی و در صورت انجام هماهنگی های لازم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان با وزارت بهداشت انجام عمل پیوند از بیمار مرگ مغزی نیز وجود داشته و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.
یاری خاطرنشان کرد: این در حالی است ماهانه مواردی از بیمار مرگ مغزی اهدا عضو از شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام و به ثبت می رسد و می توان از فرصت بوجود آمده در این بخش نیز استفاده کرد.
این فوق تخصص فلوشیب پیوند کلیه ادامه داد: بر این اساس از زمان راه اندازی این مرکز 22 آبان 94 تا کنون 20 عمل پیوند کلیه برای گروههای هدف انجام گرفته و به جزء یک مورد به علت کهولت سنی بوده و نتیجه بخش نبود، ما بقی با موفقیت بالایی همراه بوده است.
وی اظهار داشت: بیمارات تحت عمل پیوند کلیه پس از انجام این کار و با توجه به شرایط سنی بین 10 تا 15 روز در بیمارستان مراقبت های لازم را دریافت و پس از ترخیص نیزبصورت مستمر خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند.
سرپرست تیم جراحی پیوند کلیه بیمارستان آیت الله موسوی زنجان اعلام کرد: بیشترین رده سنی بیماران تحت عمل پیوند کلیه استان، بین 30 تا 65 ساله ها تشکیل می دهند و این کار متناسب با وضعیت بیمار انجام می گیرد.
وی بیان کرد: بیماران واجد شرایط پیوند کلیه به طور معمول از طریق انجمن خیریه بیماران کلیوی به این مرکز معرفی می شوند که قبل از عمل آزمایش های لازم و موارد لازم دیگر انجام می شود.
یاری، افزود: بیشترین رده سنی بیماران تحت عمل پیوند کلیه استان، بین 30 تا 65 ساله ها هستند و این کار متناسب با وضعیت بیمار انجام می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: بیماران واجد شرایط پیوند کلیه به طور معمول از طریق انجمن خیریه بیماران کلیوی به این مرکز معرفی می شوند که قبل از عمل آزمایش های لازم و موارد لازم دیگر انجام می شود.
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان نیز در این ارتباط گفت: هم اکنون شمار بیماران دیالیزی استان به 460 نفر افزایش یافته که 55 درصد بیماران معادل نیازمند پیوند کلیه هستند.
محمدرضا طهماسبی خاطر نشان کرد: با توجه به امکانات لازم در شهر زنجان اغلب بیماران دیالیزی برای انجام عمل پیوند به تهران مراجعه می کند و این انجمن نمی تواند دخالتی در انتخاب ها داشته باشد.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *