فرماندار: سیل، ۱۰ میلیارد تومان به یکی از روستاهای دماوند خسارت زد

فرماندار: سیل، ۱۰ میلیارد تومان به یکی از روستاهای دماوند خسارت زدمجید صفری، روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا با اشاره به میزان خسارات وارده به روستاهای سیل زده این شهرستان اظهار داشت: روز گذشته ۳ روستای مغانک، گرمابسرد و وردانه شاهد وقوع سیل بودیم که بخش اعظم آن در روستای مغانک بود که در حوزه کشاورزی بیش از ۴۵ مورد خسارت به باغات و سیستم آبرسانی قطره ای وارد شد.

وی افزود: طبق برآورد های صورت گرفته ۱۰ میلیارد تومان خسارت به باغات و تاسیسات وارد شده که بیشترین خسارت وارده در حوزه کشاورزی است.

صفری تصریح کرد: همچنین ۲۸ مورد نیز خسارت به دیوار مسکونی، باغات و تاسیسات برق، مخابرات و گاز وارد شده است.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان به محض اطلاع از وقوع سیل در محل حضور پیدا کردند گفت: با اقدامات صورت گرفته توانستیم اوضاع را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه جذب اعتبار از منابع استانی به منظور جبران خسارات وارده مدنظر قرار دارد تصریح کرد: علاوه بر جذب اعتبارات حمایت های لازم از کشاورزانی که تحت پوشش بیمه قرار داشتند نیز صورت میگیرد تا بتوانند از این مهم بهره مند شوند.

صفری با تاکید براینکه ظرفیت های منطقه نیز مورد استفاده قرار میگیرد، خاطر نشان کرد: موضوعات مربوط به راه، برق و پاکسازی معابر با همکاری تمام دستگاه ها ظرف چند روز آینده انجام میشود تا به حالت اولیه خود بازگردد.

وی همچنین در خصوص معضل مربوط به ساخت و ساز در حریم رودخانه ها اضافه کرد: متاسفانه در سطح شهرستان با این مشکل مواجه هستیم و از ابتدای سال جاری با همکاری مقامات قضایی پاکسازی حریم بستر رودخانه ها را در دستور کار قرار دادیم.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به راهکارهای مد نظر در خصوص جلوگیری از وقوع سیل افزود: تقویت پوشش گیاهی و ایجاد سیل بند های کوچک در مسیر آبی و بهره مندی از این موضوع به عنوان یک فرصت از جمله راهکارهای مد نظر به منظور جلوگیری از وقوع سیل است.

تهرام/۷۲۴۶//‏۶۱۳۹

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *