فرماندار شاهرود: مصرف انرژی در دستگاه های اجرایی کاهش یابد

فرماندار شاهرود: مصرف انرژی در دستگاه های اجرایی کاهش یابدمحمد کرم محمدی روز دوشنبه در نشست شورای اداری شاهرود در فرمانداری این شهرستان، افزود: مسوولان و کارمندان موظف هستند در استفاده از برق و آب صرفه جویی لازم را انجام داده و هنگام خروج از محل کار خود وسایل سرمایشی و مصرف کننده‌های انرژی غیرضروری را خاموش کنند.

وی با بیان اینکه با صرفه جویی لازم باید تغییر جدی در الگوی مصرف انرژی ایجاد شود، تصریح کرد: امسال بارندگی‌ها خوب بود و آب‌های زیرزمینی ذخیره خوبی دارند، با این همه برخی چاه‌ها و به ویژه چاه‌هایی که آب آشامیدنی شهر از آنها تامین می‌شود با کمبود مواجه هستند، به طوری که کمبود ۱۵۰ لیتر آب در ثانیه مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

فرماندار شاهرود با اشاره به هفته قوه قضاییه، اظهار داشت: قوه قضاییه ضامن امنیت، حق و عدالت است.

محمدی، اجرای عدالت را زیر بنای همه امور کشور خواند و افزود: توسعه، امنیت و آزادی هر جامعه‌ای با اجرای عدالت محقق می‌شود، عدالت مردم را به سوی زندگی بهتر رهنمون کرده و تعلق خاطر مردم به کشور افزایش می‌یابد.

وی تعلق خاطر را ضامن امنیت کشور دانست و تاکید کرد: اگر عدالت در جامعه حاکم شود، آثار اجتماعی آن پدیدار شده و کشور در همه بخش‌ها پیشرفت خواهد کرد.

معاون استاندار سمنان افزود: باتوجه به فرا رسیدن پایان سال مالی در ۳۱ تیر، همه مسوولان شهرستان شاهرود برای جذب اعتبارات تلاش کنند.

محمدی با بیان اینکه شهرستان شاهرود یکی از راه‌های عبور زائران امام رضا (ع) است، گفت: فصل تابستان بیشترین زائر و گردشگر از این شهرستان گذر می‌کند، مردم و مسوولان باید میزبان شایسته ای برای آنها باشند.

فرماندار شاهرود با اشاره به برگزاری مسابقات دانش آموزی کشوری در شاهرود، تصریح کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، اداره ورزش و جوانان، شوراها و همه مردم باید خاطره خوبی از میزبانی مسابقات برای شرکت گنندگان فراهم کنند.

امام جمعه موقت شاهرود هم گفت: شتابزدگی در کارها موجب بروز اشتباهات زیادی در زندگی شخصی و نیز اجتماعی افراد می‌شود.

حجت الاسلام حمید عبداللهیان با بیان اینکه مسوولان نباید در اداره کشور شتابزده عمل کنند، افزود: شتابزدگی مانع از رسیدگی اصولی به امور و پیدا کردن راه حل های اساسی برای مشکلات می‌شود.

در این نشست از فعالیت احمد ملایری بخشدار مرکزی شاهرود تقدیر و غلامعلی عرب عامری به عنوان بخشدار جدید مرکزی شاهرود معرفی شد.

شهرستان شاهرود ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که در چهار نقطه شهری و ۵۰ روستا سکونت دارند.

۱۰۲۳/۶۱۶۷/‏۶۱۰۳

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *