فرماندار: مهمانان نوروزی مهاباد را ترک کنند

فرماندار: مهمانان نوروزی مهاباد را ترک کنندایرج شجاعی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود اینکه قبل از شروع تعطیلات نوروزی تمام اماکن اقامتی این شهر تعطیل شده و در رسانه‌ها نیز اعلام شده بود که در ایام نوروز هیچ مهمانی پذیرش نخواهند شد ولی با این وجود برخی مسافران وارد این شهر شدند.

وی اضافه کرد: بر اساس دستور ستاد کرونای این شهرستان مسافرانی که از دیگر نقاط کشور هم‌اکنون در مهاباد حضور دارند باید در اولین فرصت این شهرستان را ترک کنند.

وی افزود: هم‌اکنون تمامی اماکن گردشگری و تفریحی و بازارچه‌های این شهر تعطیل شده و لازم است مهمانان نوروزی سفر خود را به زمان مناسب‌تری موکول کنند.

«شجاعی»، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ۱۵ فروردین به بعد تنها اجازه تردد به خودروهای پلاک مهاباد در جاده‌های این شهرستان داده می‌شود و سایر خودروها متوقف و به پارکینگ هدایت می‌شوند.

فرماندار مهاباد به شهروندان توصیه کرد برای مقابله با گسترش ویروس کرونا در این ایام در خانه‌های خود بمانند و از مسافرت به شهرها و یا استان‌های همجوار خودداری کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سه کابین ضدعفونی خودروها در مهاباد نیز گفت: هم‌اکنون در ۲ ورودی این شهر سه راه «دارلک» و سه راه «برهان» و روی پل حملت این شهر با همکاری خیران کابین ضدعفونی خودروها راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ابتلای ۳۳ نفر به بیماری کرونا در مهاباد قطعی شده است بیان کرد: هم‌اکنون ۱۸ بیمار در بخش ایزوله بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان بستری شده‌اند که از این تعداد ۱۱ نفر مثبت و هفت نیز مشکوک به بیماری کرونا هستند.

تاکنون ۲ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد فوت کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۵۴۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۱ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *