فرمانده «اندرابی» در نبرد با طالبان جان باخت

فرمانده «اندرابی» در نبرد با طالبان جان باختبه گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از آوا، اندرابی بارها با هدف تامین امنیت استانهای هرات، فراه، بادغیس و غور در عملیات‌های مختلف علیه طالبان، زخم برداشته بود.

این فرمانده ارتش افغانستان که سه ماه قبل ازدواج کرد، در حالی کشته شد که از فرمان رییس جمهور غنی مبنی بر آزادی زندانیان طالب انتقاد کرده بود.

اندرابی پیش از جان باختن در صفحه فیس‌بوک خود نوشته بود «دو عملکرد عیدانه که به شدت روحیه جنگی سربازان را در خطوط نبرد آسیب می‌رساند. ۱: رهایی ۸۰۰ زندانی طالب، به مناسبت ایام عید، که بیشترین سربازان ما را در این روزهای مذهبی تروریستان زیر عنوان جهاد به شهادت می‌رسانند. ۲: اضافه شدن نصف معاش کارمندان غیرنظامی در ایام عید، به جز از مامورین و معلمین که کمترین امتیاز دارند، داریم کسانی دیگر را که بدون هیچ دستآوردی بام تا شام زیر کولر نشسته و حقوق دلاری می‌گیرند، در حالی که سربازان نظام با کمترین امتیاز که از پانزده هزار افغانی تجاوز نمی‌کند در دوردست‌ترین نقاط این کشور، به خاطر برقراری ثبات و حاکمیت این نظام عرق می‌ریزند و این روزها که باید در آغوش فامیل خود باشند، در میان صخره و سنگ شب و روز می‌کنند، اندک توجه در رسیدگی به آنها از این چنین امتیازها صورت نمی‌گیرد، و هر نفر هشت افغانی عیدانه دارند، که این خود به روحیه سربازان ما شدیداً صدمه وارد می‌کند.»

**آساق** ۱۵۱۸

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *