فعالیت موسسه رازی بر تولید واکسن های جدید متمرکز است

فعالیت موسسه رازی بر تولید واکسن های جدید متمرکز است


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی آمقی رودسری با اشاره به برنامه های موسسه رازی برای تولید محصولات جدید، افزود: دراین موسسه بسیاری از واکسن های مورد نیاز جمعیت انسانی، دامی و طیور کشور تولید می شود و با توجه به ظرفیت ها و دانش موجود، تولید چند محصول جدید در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: با توجه به بررسی های به عمل آمده در معاونت تولید به ویژه مدیریت تحقیقات توسعه ای (R&D)، به این نتیجه رسیدیم به راحتی می توانیم به یک یا دو محصول جدید فکر کنیم.
آمقی گفت: اکنون واکسن های نیوکاسل کلون و برونشیتH120 به صورت جداگانه در موسسه رازی تولید می شود و دوگانه این واکسن ها به کشور وارد می شود در حالی که ظرفیت تولید دوگانه نیوکاسل کلون – برونشیت H120 در موسسه رازی وجود دارد و می توان با فرمولاسیون جدید و انجام پاره ای آزمایشات، به این واکسن با حفظ ویژگی های نوع تک گانه آنها دست یافت و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.
معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیکی موسسه رازی همچنین یادآور شد: البته محصولات دیگری مانند آنفلوانزای تیتر بالا، نیوکاسل مخصوص جوجه های گوشتی (برویلر) و واکسن های چند گانه در بخش تحقیقات توسعه ای (R&D ) موسسه رازی در دست بررسی هستند و در بخش های مختلف موسسه و شعب بر روی آن ها کار می شود.
به گفته دکتر آمقی، در موسسه رازی اصل بر تبدیل تهدیدها به فرصت است و فعالیت های تحقیقی و تولید محصولات جدید تلاشی برای این مهم و ارتقای صنعت واکسن سازی کشور است.
موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی از سال 1303 در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *