قندی که کام ها را تلخ می کند

قندی که کام ها را تلخ می کند


به گزارش ایرنا، هم اکنون با گسترش شهرنشینی، بیماری های مختلفی در جهان بسیاری از گروههای مختلف را به خود گرفتار کرده و هر روز نیز بر تعداد مبتلایان آن نیز افزوده می شود.
دیابت یکی از شایعترین بیماری های غیر واگیر درجهان اعلام شده، این بیماری پنجمین علت مرگ در اکثر کشورهای با درآمد بالا (توسعه یافته ) است.
بر این اساس در کشورهایی که ازنظر اقتصادی در حال توسعه هستند؛ شواهد علمی مبنی بر اپیدمی این بیماری وجود دارد و علاوه بر دیابت، اختلال تحمل گلوکز نیز یکی از معضلات بزرگ در زمینه سلامت است.
مبتلایان به اختلال تحمل گلوکز بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی قرار می گیرند.
به رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشو، با افزایش روند بیماری دیابت بدلیل اصلاح نشدن سبک زندگی میزان مبتلایان به این بیماری در ایران به 10 درصد جمعیت رسیده است.
دکتر شکور امیدی به این موضوع اشاره کرده بود که هم اکنون 70 درصد مردم قبل از ابتلا به دیابت از بیماری خود مطلع نیستند و ضروری است اقدام های لازم برای آگاه سازی جامعه از این بیماری انجام گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: سبک زندگی ناسالم، عدم مصرف میوه و سبزیجات کافی در طول روز، استفاده از غذاهای پرچرب و پرکالری، فست فودها، کم تحرکی در ابتلا به بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت تاثیرگذار است.
دکتر محمدرضا صائینی افزود: تعداد مبتلایان به دیابت در گروه سنی 20 تا 79 سال در سال 2015 بیش از 415 میلیون نفر بوده که پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2040 از مرز 642 میلیون نفر بگذرد.
وی اظهار داشت: بیش از سه چهارم مبتلایان به دیابت در سنین 20 تا 64 سال قرار دارند و از طرفی نیمی از مبتلایان به دیابت ( در حدود 193 میلیون نفر) از بیماری خود بی خبر هستند.
این مسئول بهداشتی ادامه داد: طبق آمارهای ارائه شده در جهان هر 30 ثانیه یک نفر پای خود را به خاطر عوارض دیابت از دست می دهد و در هر دقیقه نیز 12 مورد جدید دیابتی اضافه می شود.
صائینی افزود: دیابت 2.5 تا 15 درصد کل بودجه بهداشتی کشورها را به خود اختصاص داده و هزینه درمان بیماران دیابتی در ایران سالانه حدود یک میلیارد دلار بر آورد شده است.
وی بیان کرد: تعداد مرگ و میر مربوط به دیابت ( 5 میلیون نفر) در سال 2013 به تنهایی بیش از مجموع مرگ و میر ناشی از بیماری های ایدز ( 1.5 میلیون نفر) ، سل ( 1.5 میلیون نفر ) و مالاریا ( 600 هزارنفر) در همان سال بوده است.

** وضعیت بیماری دیابت در استان زنجان
صائینی افزود: بر اساس آخرین آمار و مطالعات انجام گرفته میزان شیوع دیابت در افراد بالای 25 سال استان 7.3 درصد و در کشور 9.3درصد اعلام شده و درصد آگاهی بیماران دیابتی از بیماری خود در استان 60 درصد و در کشور 74 درصد است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس همین مطالعات انجام شده، درصد افراد دارای اضافه وزن در کشور 56 و در استان حدود 55 درصد در افراد بالای 18 سال می باشد که این میزان در خانمها بیشتر از آقایان است.
به گفته صائینی، همین مطالعات نشان می دهد درصد کم تحرکی در کشور 56 درصد بوده و در استان این میزان حدود 42 درصد اعلام شده که ارائه برنامه ریزی و آگاه بخشی برای عموم امری ضروری است.
این مسئول بهداشتی با اشاره به اقدامات معاونت بهداشتی در برنامه برنامه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر ( ایراپن) ادامه داد: با اجرای این برنامه گام بزرگی در راستای پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر به خصوص دیابت و عوامل خطر آنها برداشته شد.
وی اضافه کرد: در این برنامه همه افراد بالای 30 سال همزمان با خطرسنجی سکته قلبی و مغزی در 10 سال آینده، از لحاظ عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر نیزمورد ارزیابی قرار می گیرند و در صورت شناسایی افراد مبتلا به دیابت و فشارخون تحت مراقبت قرار می گیرند.
صائینی خاطر نشان کرد: همه افراد بالای 30 سال که دارای عامل خطر باشند با انجام رایگان آزمایش قندخون و چربی خون، ریسک خطر سکته قلبی و مغزی برای آنها سنجیده می شود.

** بیماری دیابت، درمان قطعی ندارد
معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: دیابت یا مرض قند به افزایش غیرطبیعی قند خون اطلاق می شود و در واقع نوعی اختلال در سوخت و ساز بدن است بطوری که بدن قادر به استفاده کامل از قند نمی باشد.
دکتر داود رحمانی افزود: قند که ماده ای برای عملکرد صحیح سلول های بدن بشمار می رود، برای ورود به سلول به ماده ای به نام انسولین نیاز دارد.
وی بیان کرد: هراختلالی در تولید عملکرد انسولین علت بروز بیماری دیابت بوده و در این میان انسولین هورمونی است که از لوزالمعده ترشح می شود و نقش اصلی آن تنظیم قند خون است.
رحمانی اظهار داشت: اگر به هر دلیلی قند خون در بدن بالا برود، بدن با ترشح انسولین موجب پائین آوردن آن می شود در واقع انسولین قند خون را به حالت تعادل بر می گرداند.
معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان پرخوری، پرنوشی، پرادراری، ضعف و سستی، کاهش وزن را از علائم بیماری دیابت اعلام کرد.

** عوامل خطر ساز دیابت را جدی بگیرد
وی بیان کرد: افرادی بالای 30 سال، افراد چاق یا دارای اضافه وزن، مبتلایان دارای فشارخون بالا، سابقه بیماری دیابت در افراد خانواده، تغذیه نامناسب (مصرف شیرینی جات، غذاهای پرچرب )، کم تحرکی، افراد مبتلا به چربی خون بالا ،افرادی که سابقه بیماری قلبی عروقی و سابقه دیابت بارداری بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند.
رحمانی افزود: دیابت به نوع یک و 2 تقسیم می شود که دیابت نوع یک، بیشتر در کودکان نوجوانان و جوانان ( افراد کمتر از 30 سال) دیده می شود که این نوع از دیابت به دلیل تخریب سلول های تولید کننده انسولین ایجاد می شود و افراد مبتلا بطور معمول لاغر هستند و جهت درمان باید انسولین تزریق کنند.
وی خاطر نشان کرد: دیابت نوع دوم نیز در افراد میانسال و مسن دیده می شود و شایع ترین نوع دیابت است.
به گفته وی، بیش از 90درصد کل بیماران دیابتی در سراسر جهان به این نوع بیماری مبتلا هستند و علت آن کمبود ترشح انسولین یا کاهش تاثیر آن می باشد و بیماران بطور معمول چاق هستند یا اضافه وزن دارند.
رحمانی اضافه کرد: برخلاف دیابت نوع یک شروع آن بسیار آهسته و کم سر و صداست و فرد ممکن است سالها از بیماری خود بی اطلاع باشد اگر بیمار مبتلا به دیابت نوع دوم رژیم غذایی خود را رعایت و یا داروی خود را به موقع مصرف نکند در طولانی مدت دچار عوارض بیماری خواهد شد.

** اضافه وزن را جدی بگیرید
عضو انجمن تغذیه ایران در ارتباط با راههای پیشگیری از بیماری دیابت نیز گفت: اضافه وزن مهمترین علت ابتلا به دیابت نوع 2 بوده حتی کاهش پنج درصدی وزن هم می تواند سبب کنترل قندخون شود.
پروین افشار افزود: حدود 90درصد افراد مبتلا به دیابت نوع 2 چاق هستند و در این میان چاقی موجب افزایش مقاومت به انسولین ، عدم تحمل گلوکز و تاثیر کمتر داروهای مخصوص دیابت می شود.
وی اظهار داشت: کنترل اندازه دور شکم نیز یکی از عوامل مهم در پیشگیری از دیابت می باشد، بنابراین توصیه می شود نسبت به کاهش وزن خود از طریق کاهش کالری مصرفی و افزایش فعالیت بدنی اقدام کنند.
کارشناس تغذیه انجمن تغذیه ایران ادامه داد: مردم باید برنامه مرتب ورزشی مانند پیاده روی تند به مدت 30 دقیقه در روز داشته باشند و مصرف فیبر را در رژیم غذایی خود فراموش نکنند.
وی بیان کرد: دریافت فیبر از طریق مصرف بیشتر سبزی ها و میوه ها ، حبوبات و نان های سبوس دار افزایش یابد.
افشار افزود: فیبرها به ویژه فیبرهای محلول موجود در میوه هایی مثل سیب ، انگور ، آلو و مرکبات و غلاتی نظیر جو و جودوسر و انواع حبوبات سبب پایین آوردن کلسترول خون می شوند و با جایگزین شدن به جای غذاهای آماده و تنقلات و غذاهای پرجرب، به میزان زیادی به کاهش وزن کمک می کنند.
وی یادآوری کرد: جوانان و بزرگسالان در هر روز به مصرف دست کم 25 گرم فیبر نیاز دارند. توصیه می شود که مصرف فیبر در هر روز 25 تا 40 گرم باشد و با مصرف روزانه 5 واحد سبزی و میوه (400 گرم ) بخش زیادی از فیبر مورد نیاز تامین می شود.
این مشاور تغذیه افزود: فیبرهای نامحلول موجود در انواع سبزی ها ، آجیل ، جو و گندم نیز موجب افزایش سرعت حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش می شوند و افزایش سرعت حرکت دستگاه گوارش سبب کاهش جذب مواد قندی و پیشگیری از دیابت می شوند.

**مصرف چربی را کاهش دهید
عضو انجمن تغذیه ایران ادامه داد: مصرف بیش از حد چربی و روغن ، علاوه بر مشکلاتی که برای سیستم قلب و عروق ایجاد می کند ،موجب افزایش کالری دریافتی و در نهایت بروز اضافه وزن و چاقی می شود که هم زمینه ساز و هم تشدیدکننده دیابت است.
وی بیان کرد: استفاده از اسیدهای چرب غیراشباع موجود در روغن های گیاهی مایع از جمله روغن کانولا و روغن زیتون و سایر روغن های مایع به پیشگیری از دیابت نوع 2 کمک می کند.
به گفته این مشاور تغذیه، چربی های حاوی اسیدهای چرب ترانس موجود در فست فودها ، غذاهای سرخ شده و روغن نباتی جامد (هیدروژنه) خطرناک هستند و خطر بروز بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی عروقی ، سرطان ها و دیابت را افزایش می دهند.
افشار افزود: کاهش میزان قند خون و افزایش حساسیت به انسولین از جمله اثرات مفید فعالیت های ورزشی هستندو در این میان فعالیت ورزشی ایروبیک (هوازی) با شدت متوسط ، حداقل پنج روز در هفته و هر بار به مدت 30 دقیقه ، یا ورزش هوازی با شدت زیاد ، سه روز در هفته و هر بار به مدت 20 دقیقه توصیه می شود.
وی خاطر نشان کرد: نظم در غذا خوردن یکی از موارد مهمی است که به کنترل قند خون کمک زیادی می کند یعنی بهتر است غذاها در سه وعده اصلی صبحانه ، ناهار و شام و دو میان وعده صبح و عصر و وعده آخر شب تقسم شده و مصرف گردد .
به گزارش ایرنا، 14 نوامبر ( 23 آبان ماه ) روز جهانی دیابت ، سالروز تولد دکتر بانتیگ کاشف انسولین و هدف از این روز علاوه بر بزرگداشت این دانشمند بزرگ ، آگاه کردن هر چه بیشتر دنیا با اهمیت بیماری دیابت است .
فدراسیون جهانی دیابت (IDF) ، به مناسبت روز جهانی دیابت امسال تمرکز خود را بر روی خانواده گذاشته و شعار امسال را ‘ دیابت و خانواده’ نامگذاری کرده است.
9646/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *