مامای بوکانی عنوان نمونه کشوری را از آن خود کرد

مامای بوکانی عنوان نمونه کشوری را از آن خود کرد


محمد عباسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مراسمی که به همین مناسبت در سالن همایش های رازی تهران و با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و 30 نفر از ماماهای منتخب سراسر کشور برگزار شد از این مامای بوکانی قدردانی شد.
وی اظهار داشت: این مامای نمونه بوکانی 33 سال سن داشته و دارای 12 سابقه کار در حوزه مامایی است که هم اکنون نیز در بیمارستان شهید قلی پور این شهرستان در حال فعالیت است.
عباسی گفت: براساس چک لیستی که از سوی وزارت بهداشت برای انتخاب مامای نمونه منتشر شده است وی توانسته در 60 آیتم مختلف بیشترین امتیاز را کسب کند و درجمع ماماهای نمونه کشور قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: جامعه مامایی در حوزه سلامت و با اجرای بسته ترویج زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت توانسته اند سرانه انجام سزارین را کاهش داده و در ترویج زایمان طبیعی موفق عمل کنند.
عباسی اضافه کرد: ارتقای کیفیت آموزش مامایی، بهره مندی از توانمندی های ماماها در افزایش زایمان طبیعی و گسترش خدمات مستمر ماماها در حوزه مشاوره، مراقبت های دوران بلوغ و پیش از بارداری تا بارداری و پس از زایمان در این حوزه اهمیت دارد .
به گزارش ایرنا، 15 اردیبهشت به عنوان روز جهانی ماما نام گذاری شده است.
در بوکان 105 نفر ماما وجود دارد که از این تعداد 45 نفر آن در بیمارستان، 40 نفر در حوزه بهداشت و 20 نفر نیز در بخش خصوصی فعالیت دارند.
7510/6185/7129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *