محتوای موضوعات روانشناسی در فضای مجازی کنترل می شود

محتوای موضوعات روانشناسی در فضای مجازی کنترل می شود


به گزارش ایرنا، محمد حاتمی روز سه شنبه درهمایش روز روانشناسی و مشاوره در تالار شریعتی دانشگاه اصفهان افزود: بررسی های صورت گرفته بیانگر آن است که 32 درصد فضای مجازی را مطالب روانشناسی تشکیل می دهد که از سوی افراد غیرمتخصص ارائه می شود.
وی تاکید کرد: این مطالب شامل نکاتی درباره مهارت های زندگی، مشاوره خانواده، شیوه های فرزندپروری و سایر مسائل مرتبط است که از کتاب های روانشناسی استادان این حرفه برداشت می شود.
حاتمی اظهار داشت: تنها پنج درصد فضای مجازی در اختیار استادان و دانش آموختگان روانشناسی است در حالی که سوء استفاده از حرفه روانشناسی توسط افراد بدون تخصص آسیب های عاطفی و مالی بسیاری به اجتماع وارد می کند.
وی همچنین با اشاره به اینکه دیدگاه مردم نسبت به مشاوره و روانشناسی و مراجعه به این مراکز نسبت به 2 دهه قبل تغییرکرده است، گفت: هم اکنون مردم مشاوره را در تمام امور زندگی از جمله رفتار در خانواده، تربیت فرزندان، مهارت های زندگی و بسیاری موارد دیگر وارد کرده اند.
رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشورگفت: هم اینک بیش از 150 هزار دانشجو در دانشگاه های مختلف کشور در رشته روانشناسی مشغول به تحصیل هستند و به مرور زمان این توسعه کمی توسعه کیفی را نیز به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: به دنبال انعقاد تفاهمنامه ای با وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت هستیم تا بتوانیم امکانات کارورزی و ارتقای صلاحیت حرفه ای را برای دانشجویان و دانش آموختگان این رشته فراهم کنیم.
حاتمی با اشاره به اهمیت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به عنوان سازمانی با سرمایه اجتماعی گفت: وظایف این سازمان شامل استاندارد سازی فعالیت های روانشناسی در دستگاه های مختلف، نظارت و همچنین آموزش روانشناسان است.
وی همچنین به راه اندازی اندیشکده روانشناسی مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اندیشکده با هدف بومی سازی این حرفه و با حضور افراد متفکر در حوزه روانشناسی تشکیل خواهد شد.
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی اصفهان نیز در این همایش گفت: روانشناسی با مفاهیم کلیدی عجین شده است و هر جا که صحبت از موضوعات مهم در رابطه با پیشرفت و توسعه کشور می شود نمی توان روانشناسی و سلامت را نادیده گرفت.
محمدسعید محمدی افزود: با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و سایر موارد، نیاز به روانشناس بیش از پیش احساس می شود.
در پایان این مراسم که با حضور استادان، دانشجویان و نماینده مردم اصفهان در مجلس و مدیرکل بهزیستی اصفهان برگزار شد؛ شماری از استادان پیشکسوت روانشناسی استان اصفهان تجلیل شدند.
6022 / 6994

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا / پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *